Nová éra inovativních obalů – unikátní redesign lahví od PepsiCo
Objevte inovativní přístup společnosti PepsiCo k designu produktů pomocí 3D tisku. Realistické a plnobarevné prototypy umožňují rychlejší vstup na trh, snížení nákladů a bezproblémovou spolupráci. Podívejte se na revoluční dopad 3D tisku na vývoj obalů.
Medicínské a biomechanické využití deformačního snímaní
To, co ještě před dvaceti třiceti lety nebylo v medicínské oblasti myslitelné, se dnes stává realitou – a to díky rozsáhlým výzkumům a testování, do kterého zasahuje i testování deformační.
Testování stavebních materiálů: Simulace zemětřesení
Při testování nových stavebních materiálů je nutné zjistit, jaká je jejich náchylnost na náhlé zatěžování, zejména při zemětřesení. K zjištění cenných dat ze zkoušky lze použít deformační systém ARAMIS, který nám může poskytnout informace, jež bychom konvenčními způsoby nezjistili.
Deformace čelního skla automobilu při kolizi s projektilem
V každodenním životě je možnost výskytu dopravních nehod poměrně vysoká, ať už je to kolize dvou automobilů či kolize s chodcem. Proto je dnes v automobilovém průmyslu trend, navrhovat kapoty a čelní skla automobilů tak, aby při dopadu pohltily co nejvíce kinetické energie a zajistily účastníkům nehody nejvyšší možnou pravděpodobnost na přežití.
Jak se využívá 3D tisk v zubním lékařství?
3D tisk je univerzální nástroj, který pomáhá i v zubním lékařství. A to rychle, produktivně a hlavě realisticky. Jak 3D tiskárna pomáhá na Klinice zubního lékařství v Olomouci, prozrazuje zástupkyně přednosty MUDr. Eva Sedlatá Jurásková, Ph.D.
Měření torzní tuhosti rámu formule u TU Brno Racing
Formule Student je evropskou odnoží původně americké soutěže Formula SAE. Jedná se o prestižní soutěž univerzitních týmů složených ze studentů bakalářského a magisterského studia. Jeden z hlavních cílů soutěže je naučit mladé konstruktéry pracovat v týmech na reálných problémech, jako tomu je právě v TU Brno Racing.
Kompletní dodání 3D technologií pro společnost R&M, spol. s r.o.
Když nás pan Marek Maurer, CEO společnosti oslovil, netušili jsme, že budeme dodávat kompletní řešení od softwaru až po 3D tiskárnu. R&M tyto technologie využívala jen okrajově. Chtěli rozšířit vybavení a doplnit tak prázdný prostor, kde viděli potenciál.
3D tiskárna vytiskla funkční obal na saxofon
Propojení 3D tisku a umění je dnes zcela běžné. Další výjimečný projekt, byla diplomová práce studentky Martiny Zarchlové z fakulty architektury na ČVUT v Praze. Martina navrhla obal na hudební nástroj – saxofon. Úpravu dat modelu obstarali naši specialisté a 3D tiskárna vytiskla funkční obal na saxofon.
3D skenování kostry jednoho z posledních tří nosorožců na světě
MCAE Systems často vybavuje školy, vědecká centra nebo laboratoře nejmodernějšími technologiemi. V laboratoři Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze najdete 3D skener ATOS Compact Scan a 3D tiskárnu Stratasys F370. Obě zařízení jsou na fakultě od roku 2019 a prakticky se nezastavila.
Vytiskli jsme kopii lebky vlka z Pavlova
Naše profesionální 3D tiskárny jsou schopné vytisknout téměř cokoliv. Když nás ale oslovilo studio Pixle, trochu nás zaskočili. Na připravovanou výstavu s názvem Vlk z Pavlova potřebovali 3D tisk lebky vlka, jehož kostru objevil Archeologický ústav AV ČR, Brno před výstavbou Archeoparku v Pavlově v roce 2014.
Tři základní otázky a odpovědi aneb využití 3D skeneru ve společnosti Van Raam
V moderní továrně Van Raam se jízdní kola vyrábí téměř 110 let a již více než 35 let se zaměřením na speciální potřeby. Nic se nevyrábí na sklad, každé kolo se vyrobí na objednávku samostatně. Firma se specializuje na tříkolky, skútry, kola pro invalidní vozík, tandemová kola, duo kola (tandem vedle sebe) a kola s nízkým nástupem.
Výroba lehkých a odolných robotických dílů na 3D tiskárně Stratasys Origin One
Filadelfská společnost Ghost Robotics™ vyrábí čtyřnohé autonomní bezobslužné roboty do každého terénu. Tito čtyřnozí roboti různých velikostí jsou neuvěřitelně hbití, vysoce odolní a snadno programovatelní. Jednoduchost zabudovaných mechanických systémů zvyšuje jejich odolnost, obratnost i vytrvalost.
Není skica jako skica aneb 3D tisk modelu vozu Žofie Babčanové
Použití 3D tisku není v automobilovém průmyslu nic nového. Často se právě v tomto odvětví využívá pro ověření designu, ať už interiéru či exteriéru. To stejné udělala i doktorandka Ateliéru Transport Design, Katedry průmyslového designu na půdě Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě.
Aditivní technologie v medicínských aplikacích
S fakultou strojní ČVUT v Praze, přesněji Ústavem mechaniky, biomechaniky a mechatroniky, nás pojí dlouhá historie. A to nejen proto, že je nám tato oblast blízká. Náš vztah započal již v roce 1998, kdy si fakulta strojní jako jedna z prvních pořídila 3D tiskárnu s technologií FDM.
Zhotovení prototypů silikonového dilatátoru
Designérka BcA. Kristýna Karpalová založila projekt nazvaný Neoway s cílem navrhnout dilatační pomůcku pro ženy s gynekologickými problémy, kterou jako studentka designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze připravila v rámci svojí bakalářské práce.
3D tisk vrtule z karbonu pro tým TU BRNO RACING
S týmem TU BRNO RACING při VUT v Brně spolupracujeme již od stavby studentské formule s názvem Dragon 2. Poskytujeme studentům jak technickou podporu, tak využití našich špičkových technologií. Na přípravě posledních dvou vozů, Dragon X a Dragon eD1, jsme s týmem budoucích strojařů začali pracovat již na jaře roku 2020.
Jak ve společnosti Priority Designs zjednodušili proces návrhu produktů
I když neexistuje pevně daná definice dobrého produktového designu, většina lidí ho na první pohled pozná. Úlohou produktového designéra je nastínit koncept a přivést jej k životu, aby se ujistil, že myšlenka v jeho hlavě nejen funguje, ale je také uživatelsky příjemná a esteticky atraktivní.
Vytiskli jsme sochy posledních pravěkých lidí pro výstavu ULTRASUPERNATURAL
Na výstavě ULTRASUPERNATURAL, která je vyústěním téměř čtvrtstoletí trvajícího projektu českých umělců Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, jsou díky MCAE Systems k vidění monumentální sochy domorodých obyvatel papuánského kmene Yali Mek v životní velikosti.
Budoucnost automobilů? Možná jako M.Y.C.O. CAR.
Umíte si představit, jak by mohla vypadat auta budoucnosti? My si troufáme říct, že ano, a to díky další spolupráci s nastupující mladou generací, která bude utvářet design automobilů v příštích letech. Představujeme vám studentský projekt s názvem M.Y.C.O. CAR, který ve své diplomové práci předvedla studentka Martina Fričová.
3D optické měření a reverzní inženýrství v letecké technice
Americký start-up WheelTug za svou dobu působení na trhu dokázal, že se nebojí inovací. Během krátké doby si vybudoval renomé v leteckém průmyslu, takže jsme byli rádi, když se na nás WheelTug obrátil, abychom pro něj zajistili skenování a reverzní inženýrství.
Realistický model ambientního svítidla Lemons
Jak sám název napovídá, design interního ambientního svítidla Lemons studentky Univerzity Tomáše Bati Lucie Kántorové je inspirován citrusy. Jeho jedinečný tvar je náročný na výrobu, proto Lucie zvolila možnost zhotovení modelu pomocí 3D tisku. A v MCAE Systems byly „po ruce“ hned dvě vhodné technologie – FDM a PolyJet.
3D tisk ve službách Teamu Spielberg pro Red Bull Air Race
Společný projekt MCAE Systems a Team Projekt Spielberg prototypu sání motoru závodního letadla Zivko Aeronautics Edge 540 V3. 3D tisk z materiálu ULTEM 1010 odolává teplotám až 216 °C a využívá k testování nově vyvinutých dílů před finální výrobou z kompozitních materiálů.
Moderní 3D technologie při výrobě monopostu formule
Tým Formule Student TU Brno racing je znám již řadu let. Studenti se podílejí na vývoji a výrobě monopostu pro tuto kategorii, aby s ním změřili své síly v prestižní, mezinárodní soutěži technických univerzit. Jsme proto rádi, že za těch několik let se skoro v každém monopostu vyskytuje díl z 3D tiskáren od MCAE Systems.
3D tlačiareň ako pomocník pri výrobe implantátov
Vďaka takmer neobmedzeným možnostiam výroby tvarovo zložitých dielov si aditívna výroba našla svoje uplatnenie aj v biomedicínskom inžinierstve. Katedra biomedicínskeho inžinierstva a merania na Strojníckej fakulte na Technickej univerzite v Košiciach má s využitím aditívnej výroby bohaté skúsenosti.
Student brněnského VUT navrhl a vyrobil protetické oko na 3D tiskárně
Již dlouhá léta pracují protetici na tom, aby umělé oči, které slouží jako náhrady při zrakových postiženích, vypadaly co nejrealističtěji. Strojně vyráběné oční náhrady jsou stále velkou výzvou. Zrakově postižený student VUT v Brně, Ondřej Vocílka, letos přišel s revolučním nápadem vyrobit oční protézu pomocí 3D tisku.
Konstrukce úsporného motorového vozidla ze ZČU v Plzni
Model vozu s poloautonomním řízením je koncipován jako elektromobil s bateriemi umístěnými v podlaze, motor se nachází v kolech. Návrh vytvořil student Michal Hladík jako diplomovou práci na Západočeské univerzitě v Plzni.
Robotický rover K3P4 pro European Rover Challenge
Tým nadšených studentů z Vysoké školy báňské Technické univerzity v Ostravě vyvíjí průzkumný robotický rover, který bude schopný splnit připravené úkoly, které simulují mise na povrchu Marsu nebo Měsíce.
Tým TU Brno Racing sází na 3D tisk
S týmem TU Brno Racing, který na VUT v Brně každoročně vyvíjí a staví svou vlastní studentskou formuli pro mezinárodní soutěž Formule Student, spolupracujeme již několikátou sezónu. Naše úzké partnerství trvá již od roku 2013 a členové týmu vědí, že se na nás můžou spolehnout, i když se každým rokem jeho složení mění.
Belvedere aneb 3D tisk v umění
Technologie z MCAE Systems opět pomohly vytvořit umělecké dílo. Belvedere Torso, mramorový fragment trupu a horní části nohou nahé mužské postavy sedící na skále, který je umístěn ve Vatikánských muzeích, se dočkal dalšího pokusu o rekonstrukci.