Partnerství a spolupráce
Již více než 27 let otevíráme našim zákazníkům dveře do světa nepřeberných možností 3D technologií. Posouváme hranice zavedených průmyslových postupů a umožňujeme přehodnotit způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů. Jsme partnerem všude tam, kde je potřeba vyvíjet, konstruovat, tvořit, měřit, testovat a vyrábět. Pomocí 3D technologií umožňujeme dělat věci jinak, nově, efektivně a úsporně.
Díky našim partnerům můžeme zákazníkům přinášet to nejlepší, co je dnes na trhu dostupné a rozvíjet tak jejich podnikání v mnoha oblastech. Mezi naše hlavní partnery patří společnosti GOM, Stratasys nebo Tebis.
Zastupujeme tyto značky
Přední světový výrobce průmyslových 3D tiskáren, nabízející vedle patentované technologie FDM také další metody 3D tisku. Nabízí široké portfolio zařízení, od jednodušších stolních 3D tiskáren po nejvýkonnější výrobní 3D systémy. Oficiálním partnerem společnosti Stratasys jsme od roku 1996.
Společnost ZEISS doplňuje naše portfolio o profesionální rentgenovou techniku od roku 2021. ZEISS nabízí spolehlivou CT technologii pro oblast kontroly kvality již dvanáct let. Poskytuje nejlepší důkaz, že pokročilá a spolehlivá rentgenová technologie již není pouze vizí budoucnosti. Když přijde na kvalitu a řízení procesů, odkrývá, co by jinak zůstalo skryté i před těma nejbystřejšíma očima – to vše, aniž by došlo ke zničení konkrétního dílu.
Matt Woods položil základy americké společnosti Xact Metal, když rozpoznal potřebu aditivní výroby, která bude udržitelným způsobem nabízet vyšší výkon. S přáním, aby výrobci mohli využívat výhod velmi kvalitního 3D kovového tisku za nejlepší možnou cenu, Xact Metal hodlá změnit pohled na to, že aditivní výroba je pouze pro kapitálově bohaté společnosti.
Společnost DyeMansion vyrábí kvalitní průmyslová zařízení pro postprocessing dílů vytištěných na 3D tiskárnách. S profesionální postprocesní úpravou vytištěných modelů je možné vylepšit vlastnosti dílů a jejich další využití napříč různými obory.
Proč spolupracovat s MCAE Systems
- Unikátně propojujeme potřeby zákazníků se světem nejmodernějších 3D technologií, aby tvořily harmonický celek a utvářely komplexní řešení pro praxi.
- Máme nepřeberné množství zkušeností a dokonale ovládáme 3D technologie a jejich uplatnění ve výrobním procesu.
- Garantujeme profesionální přístup ve všech fázích obchodního procesu – od konzultací a návrhu řešení až po finální implementaci a zaškolení.
- Spolupracujeme s velkými firmami i s drobnějšími podnikateli z různých průmyslových odvětví.
Spolupráce s EU
Máme zkušenosti s projektem „Vybudování VaV střediska pro vyvíjení pohonů elektrocentrál nižšího výkonu“ (program OPPI – POTENCIÁL – výzva III).
- Firma MCAE Systems úspěšně vybudovala školicí středisko (projekt OPPP, 2006 – 2007).
- MCAE vyřešila projekt „Nekonvenční technologie“ (program OPPI – INOVACE – Výzva II, 2008 – 2012).
- Dokončili jsme projekt „Vybudování VaV střediska pro vyvíjení pohonů elektrocentrál nižšího výkonu“ (program OPPI – POTENCIÁL – výzva III, 2013 – 2015).
- V rámci projektu POTENCIÁL se provedla přístavba areálu MCAE Systems v Kuřimi, jako centrum pro výzkum a vývoj. Výstavba započala v říjnu 2013 a byla dokončena v dubnu 2014. Celý projekt včetně technologického vybavení a vyřešení VaV úkolů byl ukončen v květnu 2015.
- Od roku 2017 jsme pracovali na projektu MIKRO ORC JEDNOTKA S VYUŽITÍM 3D TISKU, který byl spolufinancován Evropskou unií. Cílem bylo navrhnout, vyrobit a ověřit funkčnost uvažované koncepce jednotky ORC a jejího konstrukčního uspořádání, dosáhnout předpokládaných výkonových parametrů, zajistit spolehlivý automatický chod, požadovanou životnost a environmentální bezpečnost. Projekt byl ukončen v roce 2020.