Search
Close this search box.

3D měření, skenování a inspekce

3D měřicí systémy

Profesionální 3D skenery jsou základem výroby každého nástroje, výrobku či dílu, kdy je potřeba kontrolovat kvalitu výrobků, aby se mohlo co nejdříve zasáhnout do výrobního procesu a zamezilo se tak nežádoucí zmetkovitosti. 3D optické měření je ideální technologie pro optimalizaci kvality produktu a zefektivnění výroby.

profesionální 3d skenery

Rychlé a přesné skenování

Flexibilní automatizace

Snadné vyhodnocení naměřených dat

Efektivní kontrola kvality

Průmyslové měřicí systémy

Průmyslové 3D optické skenery modelové řady ATOS snímají povrch měřeného objektu rychle, přesně a s vysokým rozlišením detailů. Výstupem ze skenerů ATOS jsou 3D data použitelná pro široké spektrum analýz komponent a dílů jako jsou plechové díly, nástroje, formy, turbínové lopatky, prototypy, plastové výlisky, odlitky a další.

Rychlé

Inspekce je až o 50 % rychlejší díky rychlým projekcím.

Robustní

Kryt chrání kamery a objektiv v průmyslových podmínkách.

Flexibilní

Variabilní řešení pro ruční i automatizované měření a kontrolu kvality dílu.

Intuitivní

Celý pracovní postup intuitivním softwarem ZEISS Quality Suite

Přesné, rychlé a opakovatelné měření nám pomáhá odstraňovat vadu po vadě a hlídat, že případný problém zmizel a už se neopakuje.

Adam Šteiner
3D měrový technik – Magna Exteriors

Profesionální 3D skenery

Data z optických měřicích systémů ATOS jsou neocenitelným nástrojem pro kontrolu kvality v moderním vývoji výrobků a v celém řetězci výrobního procesu. Systémy ATOS využívají po celém světě nejen firmy z automobilového průmyslu, letectví a kosmonautiky včetně jejich dodavatelů, ale také různé firmy v oblasti spotřebního průmyslu a vývoje.

Automatizované měření

ZEISS ScanBox a ScanCobot jsou 3D optické měřicí zařízení pro plně automatizovanou 3D digitalizaci a inspekci. Kombinuje optimalizované průmyslové komponenty, mobilitu a maximální bezpečnost v jednom zařízení. Toto řešení umožňuje efektivní kontrolu kvality výroby přímo ve výrobním prostředí.

Optické měření pohybu a deformací

Nové metody zkoumání materiálových vlastností pomocí deformačních systémů přinášejí nejen úsporu času a mnohdy i financí, ale hlavně otevírají nové možnosti přístupu k řešení problému.

Výpočetní tomografie

Produktová řada ZEISS METROTOM nabízí spolehlivou CT technologii pro oblast kontroly kvality již dvanáct let. Třetí generace systému počítačové tomografie ZEISS METROTOM 1500 poskytuje nejlepší důkaz, že pokročilá a spolehlivá rentgenová technologie již není pouze vizí budoucnosti.

Vizuální inspekce

Rozšířená realita umožňuje přenést virtuální svět do reálného a vytvořit jedinečné řešení, které otevírá nové možnosti vizuální kontroly dílů a součástí. Software SuPAR™ je používán v kombinaci s iPadem. Aplikace nabízí interaktivní kontrolu součástí porovnáním obrazů v reálném čase. Chyby jsou dokumentovány přímo ve 3D zobrazení a uloženy pro prohlížeč SuPAR™ Viewer. Možný je také automatický export do Excelu a PDF, a to včetně chybového protokolu s fotkami.

Software pro vyhodnocení

ZEISS je předním výrobcem 3D optických měřicích systémů, ke kterým současně nabízí vlastní výkonný software. Základní koncept softwaru reaguje na široké spektrum požadavků zákazníků od výrobního procesu až po kontrolu kvality. Všechna softwarová řešení jsou dodávána jako součást průmyslových měřicích systémů ZEISS, některý software může být dodán také samostatně.

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

29

Let na trhu

2 300+

Zakázek ročně

19

Inovativních technologií

900+

Spokojených zákazníků