Sériová výroba funkčních dílů na zakázku

Profesionální služby zakázkového 3D tisku

Vyrábějte rychleji, efektivněji a spolehlivěji. Naše profesionální technologie 3D tisku umožňují sériovou výrobu funkčních dílů za zlomek nákladů oproti výrobě forem. Nabízíme produkci koncových dílů z průmyslových plastů a kovů, díly navíc můžete přizpůsobovat přesně dle Vašich požadavků. Vstupte do inovativního světa Aditivní výroby 2.0 se službami 3D tisku od MCAE Systems.

Proč právě 3D tisk?

Rychlá a efektivní výroba

Zakázková výroba 3D tiskem je rychlým a spolehlivým řešením pro malé a střední série dílů. Hotové díly můžete mít vyrobené v rámci několika dní a nemusíte tak čekat na nákladnou a složitou výrobu forem.

Konzistentní kvalita

Vlastní technologické procesy, odborná obsluha 3D tisku a kontrola kvality jsou naším tajemstvím, díky němuž dodáváme vždy konzistentní výrobky s výjimečnou kvalitou.

Zkrácení doby montáže

Neztrácejte čas sestavováním produktů! Spolehněte se na 3D tisk a vytvářejte složité geometrie, které lze vytisknout jako jeden kus - nebo je lze v rámci jedné sestavy zkonsolidovat.

Úprava návrhu přesně na míru

3D tisk s sebou přináší jedinečnou možnost variabilní výroby, díky čemuž své návrhy můžete neustále iterovat a zdokonalovat, tak aby přesně odpovídali vašim potřebám a požadavkům.

0
Let na trhu
0 +
Zakázek ročně
0
Výrobních technologií
0 +
Spokojených zákazníků

Portfolio technologií sériové výroby u MCAE Systems

Technologie SAF

Selective Absorption Fusion (zkráceně SAF) je základem 3D tiskáren H Series od společnosti Stratasys. SAF je nová průmyslová technologie aditivní výroby, která zajišťuje výrobní kapacitu koncových dílů na úrovni sériové výroby. Využívá protiběžný rotující válec k nanášení práškových vrstev na tiskovou podložku a tryská absorpční kapalinu k vyznačení vrstev dílu. Znázorněné vrstvy jsou spojovány působením infračervené lampy v celé šíři tiskové podložky.

Výhody 3D tisku technologií SAF

Dostupné materiály

Technologie P3

Dosáhněte špičkové přesnosti, opakovatelnosti, míry detailů a produktivity díky technologii zvané programovatelná fotopolymerizace P3. S touto technologií budete vytvářet díly pro koncové použití s vlastnostmi a povrchovou kvalitou, jež jsou srovnatelné s CNC obráběním a vstřikovanými díly, ovšem s výhodami, které umožňuje jen aditivní výroba. Proces programovatelné fotopolymerizace P3 v 3D tiskárně Origin One umožňuje vyrábět komplikované tvary bez podpěr, jemné detaily s prvotřídní povrchovou kvalitou srovnatelnou s technologií vstřikování plastů.

Výhody 3D tisku technologií P3

Dostupné materiály

Technologie Binder Jetting

Binder Jetting je technologie aditivní výroby na bázi prášku – podobná technologii Powder Bed Fusion (PBF). Klíčový rozdíl spočívá v mechanismu, který je používán k vytváření po sobě jdoucích vrstev. Na rozdíl od přímého tavení vstupního materiálu k vytvoření součásti rozděluje Binder Jetting proces do dvou fází3D tisku a slinování. V procesu 3D tisku se kapalné pojivo (binder) nejprve selektivně nanáší na práškové lože podle CAD modelu, aby se vytvořil příčný řez každé vrstvy. Poté následuje vytvrzování pojiva a odstranění volného zbytkového prášku okolo vytištěného dílu. Dále se provádějí procesy odstranění pojiva a slinování, kdy jsou vytištěné díly umístěny do homogenního tepelného prostředí, aby se zvýšila mechanická integrita. Proces 3D tisku technologií Binder Jetting tak nevyžaduje prostředí inertní ochranné atmosféry nebo vakua. Také struktura zrna z technologie Binder Jetting je rovnoměrnější ve srovnání se strukturou PBF nebo DED (Directed Energy Deposition). Kombinace nízkoteplotního formování tvaru a řízených procesů fúze činí tuto technologii vhodnou pro výrobu dílů z široké škály materiálů.

Výhody technologie Binder Jetting

Technologie Binder Jetting umožňuje výrobu pevných kovových dílů s odlehčenou vnitřní strukturou, což zvyšuje výkon a snižuje váhu komponentů. Je kompatibilní se širokou škálou stěžejních slitin, včetně nerezové a nástrojové oceli, a umožňuje výrobu komplexních dílů s vysokou pevností a odolností. Binder Jetting je ideální pro výrobu součástí pro vstřikovací formy, které vyžadují přesnost, odolnost a tepelnou stabilitu. Tato inovativní metoda aditivní výroby je ideální pro kusovou nebo malosériovou výrobu obtížně vyrobitelných součástí.

Dostupné materiály

Nezávazně poptat služby 3D tisku

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)
+420 549 128 811

Pište
mcae@mcae.cz

Naši spokojení zákazníci

Proč právě MCAE Systems

Pomocí digitálních technologií – 3D tisku, 3D měření a CAD/CAM – posouváme hranice inteligentní výroby v mnoha průmyslových odvětvích. Ať už se jedná o prototypování, sériovou výrobu funkčních dílů, kontrolu kvality nebo automatizaci výrobních procesů, u nás najdete to pravé řešení pro všechny vaše aplikace. Již téměř 30 let pomáháme našim zákazníkům realizovat ty nejsmělejší vize a redefinovat návrh a vývoj produktů i výrobní procesy. Díky nejmodernějším 3D technologiím a našim vysoce odborným zkušenostem vám umožníme dělat věci jinak, efektivně, úsporně a inovativně.

Ukázky dílů vyrobených 3D tiskem

Reálné využití našich 3D technologií v průmyslu

Nákladově efektivní malosériový 3D tisk funkčních dílů pro elektroniku

Brněnská společnost ANeT-Advanced Network Technology, s.r.o., zabývající se výrobou profesionálních docházkových systémů s vlastním vývojem hardwaru, se stala jednou z prvních firem, které využily našich služeb malosériové výroby 3D tiskem a nechaly si na 3D tiskárně Stratasys H350 vyrobit sérii koncových dílů pro elektroniku.

3D tisk excalibur army

Využití technologií 3D tisku v obranném a bezpečnostním průmyslu

Excalibur Army patří mezi přední hráče nejen ve vývoji, ale i v modernizaci vojenské techniky na českém, ale především na zahraničním trhu se zbrojním průmyslem. Na trhu působí již od roku 1995, stále inovuje a rozšiřuje možnosti výroby o nové technologie. Disponuje několika špičkovými zařízeními od naší společnosti MCAE Systems.

3d tisk světel

Prototypování osvětlovací techniky pomocí 3D tisku

Laboratory Engineer Rudolf Hába vede vývojovou laboratoř, jejíž součástí je samozřejmě i pracoviště 3D tisku. Zmínil se, že první kontakt s 3D tiskárnou Stratasys a společností MCAE Systems proběhl s 3D tiskárnou Stratasys MoJo, která nasměrovala toto vývojové oddělení k 3D tisku.