Search
Close this search box.

Jak drží společnost Valiant TMS krok s potřebami zákazníků díky 3D tiskárně Origin One

Ocenění dodavatele roku od špičkových automobilových a leteckých společností jako je Ford, Boeing a General Motors je nezískáte jen tak. Valiant TMS je zásadním partnerem, který poskytuje inteligentní řešení automatizace výroby společnostem vyrábějícím automobily, letadla a terénní techniku.

Ty nejlepší výsledky

Být hlavním dodavatelem inteligentních systémů automatizace výroby pro významné výrobce znamená dělat správné věci pro udržitelnost a rozvoj těchto obchodních vztahů. To zahrnuje nepřetržité dodávání vysoce kvalitních produktů a neustálé zlepšování. K dosažení tohoto cíle používá společnost Valiant TMS technologii aditivní výroby. Společnost založila laboratoř aditivní výroby, která slouží jako centrum špičkové aditivní výroby a poskytuje zákazníkům lepší alternativy – například vylepšené nástroje a náhradní díly, které mají značné výhody.

V jednom z příkladů využila společnost Valiant TMS digitální povahu aditivní výroby ke splnění objednávky zákazníka, která přesahovala kapacitu místní tiskárny. Ve spolupráci se společností TriMech, poskytovatelem řešení 3D tisku vzdáleného asi 650 km, sdílela společnost Valiant TMS informace o souboru dílů a obě společnosti vyrobily požadované díly podle stejných standardů. Tato spolupráce je silným potvrzením schopnosti distribuované aditivní výroby. „Umožnilo nám to předstihnout ostatní na trhu a vyrábět větší množství dílů po domluvě s dodavatelem vybavení, abychom mohli vyrábět dle požadavků našich zákazníků,“ říká Pete Naysmith, ředitel oddělení náhradních dílů a prodejních služeb společnosti Valiant TMS.

Největším přínosem, který 3D tisk společnosti Valiant TMS přinesl, je možnost přizpůsobovat se potřebám svých zákazníků. Naši zákazníci přizpůsobili aditivní výrobu tradičním postupům, aby dosáhli požadovaných výsledků.“

Pete Naysmith
Ředitel oddělení náhradních dílů a prodejních
služeb společnosti Valiant TMS

Přechod na Origin One

Od založení laboratoře aditivní výroby dodává společnost Valiant TMS svým zákazníkům nová výrobní řešení – aditivní výrobu z kovů a polymerů, která zahrnuje technologii FDM®. Společnost Valiant TMS používá technologii FDM mimo jiné k výrobě nástrojů, které obstojí i v továrním prostředí. Protože však s některými z těchto nástrojů manipulují operátoři, uvažovala společnost Valiant TMS o rozšíření mimo FDM i na řešení aditivní výroby z fotopolymerů, která umožňuje vyrábět díly s velmi hladkými povrchy pro větší uživatelský komfort. Po prozkoumání několika možností se společnost Valiant TMS rozhodla pro tiskárnu Stratasys Origin One™, která využívá pokročilou formu technologie DLP (digital light processing), programovatelnou fotopolymerizaci P3™.

Adrian Pop, zprostředkovatel aditivní výroby ve společnosti Valiant TMS, se podělil o příklad využití zařízení Origin One při výrobě rukojeti většího nástroje používaného v automobilovém průmyslu. Podle Popa tento nástroj používá obsluha osm hodin denně, takže hraje významnou roli jeho ergonomický design, včetně hmotnosti a povrchové úpravy. „Hmotnost je u ručních nástrojů velká věc. Tento díl jsme vytvořili s použitím Loctite® 3D 3172, což je materiál odolný proti nárazům. Poskytuje dobrou povrchovou úpravu,“ říká. To je také další důvod, proč Origin One oslovuje výrobce – kromě toho, že umožňuje vytvořit povrchovou úpravu podobnou vstřikování, nabízí široký výběr materiálů ze škály fotopolymerů.

Rychlost 3D tisku je dalším atributem Origin One, který je pro splnění očekávání zákazníků stěžejní. Pop pokračuje: „Pro srovnání s tradiční výrobou, na výrobu tohoto dílu na pětiosém CNC obráběcím stroji potřebujete dva dny a jednoho operátora. Pomocí aditivní technologie můžeme tento díl vyrobit maximálně za pět hodin.“ A to včetně nastavení a postprocessingu.

Velká část této práce zahrnuje velmi atypické díly, a proto je aditivní výroba tím ideálním řešením. S odkazem na práci laboratoře aditivní výroby Pop říká: „Nezaměřujeme se na sériovou výrobu, ale na výrobu jednotlivých nástrojů a ty se liší projekt od projektu. Jednou z dalších výhod použití aditivní výroby namísto tradiční v této situaci je, že jsme schopni vyrobit tento díl za zlomek nákladů ve srovnání s tradičním obráběním.“

Potřeby zákazníků

Společnost Valiant TMS zavedla aditivní výrobu na základě zjištění, že její zákazníci již do této technologie investují. Aby si společnost Valiant TMS udržela u svých zákazníků relevanci, rozhodla se, že by měla také začít používat aditivní výrobu ve svých výrobních a servisních kapacitách.

„Největším přínosem, který 3D tisk společnosti Valiant TMS přinesl, je možnost přizpůsobovat se potřebám svých zákazníků. Naši zákazníci přizpůsobili aditivní výrobu tradičním postupům, aby dosáhli požadovaných výsledků,“ říká Naysmith. Tato strategie podle něj dává smysl a poznamenává, že kdyby společnost Valiant TMS neposkytovala svým zákazníkům možnosti aditivní výroby a díly vyráběné touto technologií, udělal by to kdokoliv další.

Naysmith uzavírá: “V procesu výběru řešení 3D tisku jsme původně zkoumali celou řadu společností, ale nakonec jsme se rozhodli pro Stratasys, dle zkušeností našich zákazníků. Vstup do aditivní oblasti se společností Stratasys nám umožnil se sladit s postupy a zkušenostmi našich zákazníků.” Úspěch společnosti Valiant TMS nakonec skutečně spočívá v tom, že drží krok se zákazníky, kterým nabízí své služby. Aditivní výroba a 3D tiskárny Origin One jsou jednoduše jedny z nástrojů, které společnosti Valiant TMS pomáhají tohoto cíle dosáhnout.

Stáhněte si naši případovou studii

Získejte inspiraci a nápady pro své vlastní projekty a cíle. Stáhněte si naši případovou studii a objevte, jak jsme pomohli našim klientům řešit jejich výzvy a jaké strategie jsme použili k dosažení úspěchu.