Search
Close this search box.

Automobilový průmysl

Technologie CAD/CAM

Společnost Tebis má své kořeny v automobilovém průmyslu – její první uživatelé pracovali v oblasti automobilového modelářství. První OEM výrobci začali CAD/CAM software Tebis používat již v 80. letech a od té doby jeho možnosti a využití systematicky rostly. Nyní software Tebis používají výrobci automobilů po celém světě v široké škále aplikací napříč celým automobilovým průmyslem.

Přední CAD/CAM a MES software již přes 30 let

Rozdílné technologie pro každou fázi vývoje a výroby

Automatizované výrobní šablony

Komplexní řešení, poradenství a implementace na klíč

Digitální dvojčata

Kompletní a věrné digitální mapování výroby vám umožní předem zkontrolovat, co se bude později dít při skutečné výrobě. Tebis CAD/CAM vám poskytuje digitální dvojčata vašich výrobních prostředků – strojů, nástrojů, upínacích zařízení atd. Ještě před výpočtem první dráhy nástroje můžete díl virtuálně napolohovat na stole obráběcího stroje a zvolit správné upínací prvky, řezné nástroje a směry obrábění.

Se systémem Tebis ProLeiS MES můžete pomocí šablon definovat a plánovat všechny výrobní kroky. Automatické přidělování zdrojů vám umožní optimálně využít personál a stroje a dodržet termíny dodávek

Plastové i kovové díly

Vysoce přesné, dynamické pětiosé stroje a propojené jednotky můžete využít pro výrobu elektrod, elektroerozivní vyjiskřování  a výrobu vstřikovacích forem pro funkční díly, které splňují všechny požadavky automobilového průmyslu. CAD/CAM řešení od společnosti Tebis vám pomohou dosáhnout nejlepší kvality povrchu.

Standardizované a automatizované CAD/CAM procesy také využijete při výrobě jaderníků, forem pro gravitační a tlakové lití, jakož i zápustek pro kované díly. Ty jsou založeny na digitálních dvojčatech výrobních zdrojů, které se také používají pro simulaci a ověřování optimálních a spolehlivých procesů.

Komplexní výroba

Tebis CAD/CAM umožňuje programovat všechny obráběcí operace – od 2,5D až po pětiosé simultánní obrábění. Prostřednictvím centrálního správce úloh můžete řídit i mnoho dalších typů obrábění, jako je soustružení, řezání laserem, kalení laserem nebo elektroerozivní drátové řezání. Stejným způsobem lze programovat i konvenční stroje a obráběcí roboty. Software Tebis ProLeiS MES poskytuje plánované a definované pracovní příkazy a dílčí úkoly pro všechny zaměstnance i stroje.

Zaujaly vás naše produkty nebo služby?

Rádi vám poskytneme více informací nebo předvedeme ukázku možností aplikací 3D technologií. Ať už online nebo přímo u vás na místě.