Search
Close this search box.

Kompletní dodání 3D technologií pro společnost R&M, spol. s r.o.

Společnost R&M se od roku 1991 věnuje zpracování termoplastických hmot technologií vakuového tvarování. Zákazníci se u ní mohou spolehnout na kvalitně zpracované produkty, rychlé dodání a přiměřenou cenu.

Když nás pan Marek Maurer, CEO společnosti oslovil, netušili jsme, že budeme dodávat kompletní řešení od softwaru až po 3D tiskárnu. R&M tyto technologie využívala jen okrajově. Chtěli rozšířit vybavení a doplnit tak prázdný prostor, kde viděli potenciál. Hlavní výrobky firmy R&M jsou zejména plastové kryty strojů, krytování zdravotnických zařízení – křesla, postele, zádové kryty sedadel pro kolejovou techniku.

Prvním dodaným produktem bylo řešení pro 5osý ořez od firmy Tebis, který umožňuje ořez termoformingových dílů na požadovaný tvar. Toto řešení si vybrali z toho důvodu, že nabízí unikátní velmi efektivní a rychlé funkce pro tento typ výrobků. Následně bylo řešení rozšířeno o modul pro Reverse Engineering pro digitalizaci původních, avšak stále používaných vakuových forem, od nichž nejsou žádná digitální data. S touto možností firma začala nabízet zákazníkům i službu výroby vakuových forem z výlisků, od kterých není žádná dokumentace.

Pro výrobu prototypových produktů, které firma vyrábí se hodí 3D tisk. Z naší široké nabídky spolu s obchodníkem vybrali profesionální 3D tiskárnu Stratasys F370, která je určená i do kancelářských prostor. A to jak svými kompaktními rozměry, tak i tichým provozem. K 3D tiskárně se prakticky nabízel software Rapid Fit a Magics od Materialise, jež pomáhají zjednodušit celý proces a přípravu k samotnému 3D tisku. Na 3D tiskárně Stratasys F370 nejčastěji tisknou nejrůznější přípravky pro lepení a v kombinaci s Rapid Fit tisknou kompletní upínky pro 3D měření na měřicím rameni.

Od softwaru až po 3D tisku

Jednatel společnosti R&M Marek Maurer říká, že nabídka od nás byla unikátní právě v tom, že zahrnovala vše jako kompletní celek od Tebisu až po Stratasys a Materialise. Celkově pořízení nových zařízení hodnotí jako velice úspěšné a to především proto, že se ve firmě podařilo výrazně zrychlit programování 5osých frézek se softwarem Tebis s modulem Tebis ořez. Navíc, v kombinaci vyhlazování ploch class A. V neposlední řadě také ocenil přesnost tisku na 3D tiskárně Stratasys F370.

Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na tak úspěšné realizaci a opět tak mohli ukázat, že naše technologie se hezky prolínají a kompletně doplňují napříč obory. Ať už se jedná o 3D tiskárny nebo o ořez pomocí softwaru Tebis.