Search
Close this search box.

3D tisk na zakázku

Nabízíme 3D tisk na zakázku z termoplastů, pryskyřic, kompozitních materiálů, ale i kovů a slitin. Vlastníme nejvíce technologií aditivní výroby na trhu, naše profesionální služby 3D tisku z plastů a kovů využívají nejen významné české firmy, ale i drobné subjekty a soukromníci. 

Se zakázkovým 3D tiskem snížíte své výrobní náklady i čas, rychle vám vytiskneme funkční díly i celé série.

3d tisk na zakázku

Rychlá výroba

Čas produkce je u 3D tisku výrazně kratší než u konvenčního způsobu výroby. Výsledný výrobek můžete mít do dvou dnů.

Flexibilní design

3D tisk umožňuje vytvářet komplexní a geometricky složité modely, které by bylo obtížné vytvořit tradičními metodami.

Personalizace

Aditivní výroba umožňuje vytvářet personalizované produkty na základě individuálních požadavků zákazníka nebo dané aplikace.

Žádné skladování

Nemusíte udržovat velké skladovací zásoby, nebo řešit problémy s externími dodavateli. Tiskněte díly přesně podle potřeby.

Proč právě MCAE Systems?

Jsme specialisté v oblasti aditivní výroby a již více než 25 let poskytujeme profesionální služby 3D tisku na zakázku z plastů, kompozitů a pryskyřic. Díky různým technologiím 3D tisku nabízíme rychlou výrobu prototypů i sériovou výrobu koncových dílů. Naše nabídka je zaměřena na plnění individuálních požadavků zákazníků, disponujeme širokou škálou odolných a certifikovaných materiálů pro nejrůznější aplikace.

0
Let na trhu
0 +
Zakázek ročně
0
Inovativních technologií
0 +
Spokojených zákazníků

Kusová i sériová výroba

Disponujeme nejmodernějšími technologiemi pro 3D tisk na zakázku z termoplastů, kompozitních materiálů, pryskyřic, kovů i průmyslových slitin. Každá z těchto technologií poskytuje unikátní přístup k aditivní výrobě a umožňuje nám plně využít potenciálu 3D tisku. Ať už potřebujete jediný prototyp nebo sérii dílů na nás se můžete spolehnout. Naše služby zahrnují kusovou výrobu prototypů i sériovou výrobu koncových výrobků.

Široký výběr materiálů

Tiskneme z odolných průmyslových materiálů vysoké kvality. Naše nabídka zahrnuje širokou škálu plastů, kompozitů a pryskyřic, vybíráme vždy ten nejvhodnější individuálně pro každou aplikaci. Disponujeme materiály jako jsou teplotně a chemicky odolné Antero™ a ULTEM™, pevné materiály ABS, Nylon 12 Carbon Fiber nebo PC-ABS, pružný materiál TPU, antistatický materiál ABS-ESD7™, UV stabilní materiál ASA, či specializované certifikované materiály z rodiny Stratasys Validated Materials a mnohé další.

Technologie pro 3D tisk na zakázku

Technologie FDM

Technologie FDM (Fused Deposition Modeling) je metoda 3D tisku nanášením roztaveného materiálu v tenkých vrstvách. Tisková hlava si postupně přebírá termoplast navinutý na cívce, materiál nataví a po vrstvách nanáší na stavební podložku. Výhodou této metody je kusová nebo malosériová výroba funkčních prototypů i pevných a odolných koncových dílů. Krátké dodací lhůty, nízké náklady, minimální množství odpadového materiálu a všestrannost výroby, to vše dělá z FDM nejrozšířenější technologii 3D tisku na trhu.

Výhody

Rychlá a ekonomicky efektivní výroba, široké portfolio průmyslových materiálů, ideální pro prototypy a funkční díly.

Nejčastěji používané materiály

Termoplasty, polykarbonáty, kompozitní materiály s různými přísadami.

Technologie PolyJet

PolyJet je patentovaná technologie 3D tisku společnosti Stratasys, při které je nanášen ve vrstvách až 14 mikronů na výšku fotopolymerní materiál na podložku a následně vytvrzován UV zářením. Tisk touto metodou umožňuje vytvářet díly kombinující syté barvy, průhlednost nebo různé stupně tvrdosti podle stupnice Shore A. Vybírat můžete dokonce z široké škály barevných odstínů podle vzorníku PANTONE. Technologie zvládá vytvářet hladký povrch dílů i je opracovávat do těch nejjemnějších detailů a výborně se hodí třeba na výrobu realistických modelů nebo vstřikovacích forem.

Výhody

3D tisk z více materiálů současně, kombinace barev (jejich určení je možné podle vzorníku Pantone), průhlednosti nebo různých stupňů tvrdosti, vysoká úroveň detailů a přesnosti.

Využití

Designové a kreativní odvětví, kde je klíčový detail a estetika.

Technologie SAF™

Velkoobjemová výroba s vysokou přesností a opakovatelností. Tak by se dala představit technologie SAF (Selective Absorption Fusion), při níž se spéká postupně vrstvený polymerní prášek. Technologie nabízí vysokou kvalitu tisku s orientací na přesnost a detail, jednotné hladké povrchy a zvládá i efektivní výrobu tvarově složitých dílů. Malou spotřebu materiálu zajišťuje možnost recyklace přebytečného prášku při dalším tisku. Technologii lze využít k výrobě nejrůznějších krytů, konektorů nebo i obrouček brýlí a své významné místo má v automobilovém nebo spotřebním průmyslu.

Výhody

Výroba koncových dílů na úrovni běžné sériové výroby. Technologie vhodná pro aplikaci v automobilovém průmyslu, při výrobě spotřebního zboží, elektroniky a průmyslových zařízení.

Technologie P3™

Programovatelná fotopolymerizace P3™, je technologie 3D tisku pro sériovou výrobu. Při ní se materiál postupně vrství a vytvrzuje pomocí displeje s vysokým rozlišením. Díky této technologii dosáhnete špičkové přesnosti, kvalitně zpracovaných detailů, hladkých povrchů a zvýšené výrobní kapacity. Regulace tlaku, teploty a separační síly v průběhu tisku navíc zajišťují, že první i poslední díl série jsou mechanicky i tvarově totožné. Díly mohou po temperování v peci získat tepelnou odolnost až do 300 °C, a proto se často používají v leteckém průmyslu.

Výhody

Touto technologií lze velmi rychle vyrábět komplikované díly s jemnými detaily. Výrobky mají prvotřídní povrchovou kvalitu srovnatelnou s technologií vstřikování plastů.

Technologie BMD™

Technologie BMD™ (Bound Metal Deposition) vychází z průmyslové technologie Metal Injection Molding (MIM). Výroba probíhá podobně jako u technologie FDM a používá prášek stmelený polymerem ve formě kovových tyčinek. Roztavený materiál je pak nanášen vrstva po vrstvě. Výrobní proces se dá rozdělit na tři části, kdy se v tiskárně vytiskne tzv. Green Part, poté je díl zbaven pojiva a následně projde procesem sintrování. Hlavními výhodami technologie je jednoduchost obsluhy a výměny materiálu, přizpůsobitelnost nastavení tisku a jeho bezpečnost při používání.

Výhody

Cenově dostupný a rychlý tisk. Vysoká úroveň detailů. Možnost tisku vnitřních kanálků, které by byly tradičními metodami nevyrobitelné.

Technologie Binder Jetting

Technologie Binder Jetting (tryskání pojiva) představuje komplexní řešení v oblasti výroby kovových dílů pro koncové použití bez potřeby nástrojů. Každá vrstva je tvořena nanášením prášku a následným přesným tryskáním pojiva, jež prášek stmelí a vytvoří precizní geometrie dílu. Po dokončení tisku se přebytečný prášek odstraní ručním odsáváním, které připraví prášek pro recyklaci a další použití. Kvalitní a spolehlivé sintrování v průmyslových pecích odstraní z dílů vysokopevnostní pojivo a zajistí homogenizaci materiálu. Vedle zjednodušeného postprocessingu vyniká technologie také vysokým rozlišením tisku a flexibilní výrobní kapacitou.

Výhody

Tisk komplexních kovových dílů neobrobitelných tradičními výrobními metodami. Nízké výrobní náklady na díl.

Technologie Powder Bed Fusion

Na principu spékání práškové vrstvy funguje také technologie Powder Bed Fusion, běžně známá také jako SLM (Selective Laser Melting) nebo DMLS (Direct Metal Laser Sintering). Laserový paprsek selektivně spéká tenké vrstvy kovového prášku k vytvoření dílů přímo podle CAD modelu. Hotový díl se zbaví přebytečného prášku, který se po přefiltrování dá znovu použít při další výrobě. Technologie zaručuje vysokou přesnost výroby, zpracování do nejjemnějšího detailu i krátkou dobu výrobního cyklu. 

Výhody

Rychlá a ekonomicky efektivní výroba funkčních kovových dílů ze nejčastěji používaných průmyslových materiálů.

Kontaktujte nás

28

Let na trhu

2 300+

Zakázek ročně

19

Inovativních technologií

900+

Spokojených zákazníků