Search
Close this search box.

Využití 3D technologií od MCAE Systems

Obranný a bezpečnostní průmysl

Využití 3D technologií v obranném a bezpečnostním průmyslu se neustále a dynamicky rozvíjí. MCAE Systems nabízí širokou škálu služeb a technologií nejen v oblasti 3D tisku z certifikovaných plastových kompozitů a kovů – kde dokážeme rychle a efektivně vytvářet složité geometrie a struktury, které splňují nejvyšší standardy přesnosti, odolnosti a spolehlivosti – ale také v oblasti 3D digitalizace, měření a analýzy deformací či reverzního inženýrství.

3D technologie se uplatňují při výrobě součástek pro vojenskou techniku i při výrobě zbraní a zařízení. Využívají se také k tvorbě prototypů a náhradních dílů, lze s nimi provádět měření a analýzy deformací a řešit další aplikace, které přispívají k zvyšování úrovně bezpečnosti a ochrany. Díky našim inovativním řešením a odborným znalostem jsme spolehlivým partnerem pro uspokojení všech vašich požadavků v oblasti využití 3D technologií v obranném a bezpečnostním průmyslu.

Digitální rekonstrukce dat poškozených dílů bez dokumentace

Rychlá a spolehlivá výroba funkčních dílů z odolných materiálů

Moderní, rychlá a efektivní výroba kovových součástí pro reálné použití

3D měření a reverzní inženýrství

Každý nástroj, díl či výrobek musí mít v bezpečnostním průmyslu vysokou kvalitu výroby, aby se minimalizovala nežádoucí zmetkovitost. 3D optické měření a reverzní inženýrství umožňují obnovu nebo nahrazení zastaralých nebo poškozených součástí, což přispívá k efektivitě a spolehlivosti vojenských zařízení. Tyto technologie také umožňují analýzu konkurenčních výrobků a vývoj inovativních a vylepšených zařízení pro obranné účely. Pokud hledáte řešení pro inspekci, analýzu deformací, smrštění nebo určení materiálových vlastností nezbytných pro přesné simulace v CAD/CAE systémech, s našimi službami vám rádi pomůžeme.

3D tisk z certifikovaných kompozitů

Využití 3D tisku v obranném průmyslu zásadně přispívá k přesné, rychlé a efektivní výrobě prototypů, náhradních dílů a součástek pro vojenská zařízení a zbraně. Díky průmyslovému 3D tisku je možné rychle reagovat na požadavky a změny výroby a zajišťovat tak nezbytné vybavení pro vojenské jednotky včas a s minimálními prodlevami. Tato technologie se stává klíčovým faktorem pro posílení obranných schopností a zajištění nezbytných prostředků pro vojenské operace.

Naše služby 3D tisku pro obranný průmysl jsou zacíleny na poskytnutí výhod moderního průmyslového 3D tisku, včetně rychlosti, přesnosti a kvality. Jsme odborníci, kteří se zaměřují na splnění specifických požadavků tohoto odvětví a nabízíme našim zákazníkům přizpůsobená řešení s využitím nejnovějších technologií a materiálů.

3D tisk z odolných kovů

Technologie 3D tisku z kovů, také známá jako DMLS (Direct Metal Laser Sintering), umožňuje vytvářet složité geometrie i detaily s vysokou přesností a kvalitou. Jedná se o jeden z postupů aditivní výroby, který využívá laserový paprsek k selektivnímu spékání tenkých vrstev kovového prášku k vytvoření dílů požadovaného tvaru.

Oproti tradičním metodám poskytuje tato technologie mnoho výhod, a to zejména výrazné zkrácení doby výroby a vysokou úroveň přesnosti.  Díky tomu je ideální volbou pro vytváření komplexních a mimořádně pevných a odolných komponentů s minimálními tolerancemi. To zajišťuje vyšší spolehlivost a přesnost výsledků, což je pro výrobce zbraní a dalších obranných produktů klíčové.

Zaujaly vás naše produkty nebo služby?

Rádi vám poskytneme více informací nebo předvedeme ukázku možností aplikací 3D technologií. Ať už online nebo přímo u vás na místě.