Search
Close this search box.

Vakuové lití

Rychlá a přesná výroba funkčních prototypů

Námi používaná technologie vakuového lití do silikonových forem umožňuje uspořit až 90 % ceny a času při výrobě prototypových dílů. Nabízíme výrobu prototypů i drobných sérií, věrně simulující ekvivalenty všech průmyslových plastů a elastických pryží (elastomerů), které jsou použitelné nejen jako ověřovací prototypy, ale také jako plnohodnotné koncové díly přímo do výroby. Metoda je rovněž vhodná pro výrobu voskových dílů.

Hlavní výhody vakuového lití do silikonových forem

  • Možnost odlití tvarově velmi složitých modelů, tenkostěnných modelů, modelů s negativními úkosy
  • Věrné kopírování povrchu master modelu
  • Výroba voskových modelů pro vytavitelné lití
  • Rychlé získání konstrukčního dílu pro prezentace nových výrobků
  • Nízká cena prototypu v porovnání se vstřikováním plastů

Metodou vakuového lití lze snadno a nenákladně vyrobit až 50 plastových  prototypů, které jsou k nerozeznání od plastových dílů zhotovených konvenční sériovou výrobou (např. vstřikováním plastů). Velmi rychle pak lze provést  kontrolu formy i funkce prototypu.

Vakuové lití patří mezi technologie Rapid Prototyping, která umožňuje rychle získat funkční prototyp, a tím urychlit proces vývoje nového výrobku.

Let na trhu
0
Zakázek ročně
0 +
Inovativních technologií
0
Spokojených zákazníků
0 +

O MCAE Systems

Pomocí digitálních technologií – 3D tisku, 3D měření a CAD/CAM – posouváme hranice inteligentní výroby v mnoha průmyslových odvětvích. Ať už se jedná o prototypování, sériovou výrobu funkčních dílů, kontrolu kvality nebo automatizaci výrobních procesů, u nás najdete to pravé řešení pro všechny vaše aplikace. Již téměř 30 let pomáháme našim zákazníkům realizovat ty nejsmělejší vize a redefinovat návrh a vývoj produktů i výrobní procesy. Díky nejmodernějším 3D technologiím a našim vysoce odborným zkušenostem vám umožníme dělat věci jinak, efektivně, úsporně a inovativně.

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

29

Let na trhu

2 300+

Zakázek ročně

19

Inovativních technologií

900+

Spokojených zákazníků