Search
Close this search box.

Automobilový průmysl

3D optické měření

3D měřicí systémy GOM se používají během celého procesu vývoje nového automobilu. Naměřená data poskytují informace o vlastnostech materiálu a chování dílů, výsledky měření pak ovlivňují simulaci a celý konstrukční proces. Při kontrole kvality výroby, která se stále více automatizuje, tvoří celoplošné 3D skenování základ pro kontrolu forem a nástrojů, odlitků, plastových a plechových dílů i sestav a kompletních karoserií.

Kompletní kontrola povrchu dílů

Zvýšení celkové propustnosti výroby díky automatizovaným systémům

Rychlé a přesné výsledky měření exteriérů a interiérů

Získání vysoce kvalitních dat pro reverzní inženýrství

3D data pro zlepšení každého vývojového kroku

Vývojový cyklus nového modelu vozu zahrnuje mnoho kroků a může trvat i několik let, než je zahájena finální výroba. Během této vývojové fáze se 3D měřicí systémy používají pro nejrůznější aplikace. 3D skenery od společnosti GOM se využívají k dosažení dokonalých tvarů konstrukce a k analýze celého systému hnacího ústrojí. Také pomáhají urychlit proces výroby nástrojů a uplatňují se při výzkumu materiálů a testování komponent.

Kontrola kvality od offline přes atline až po inline

Po dokončení návrhu vozu a jeho součástí, výběru všech materiálů a zhotovení veškerých nástrojů, forem a lisovacích nástrojů může vůz konečně vyrazit do sériové výroby. Řízení a zajišťování kvality v průmyslové výrobě je však stále důležitější. Decentralizovaná výroba komponentů u vybraných dodavatelů znamená, že je třeba dodržovat přísné specifikace, aby byla zaručena bezproblémová konečná montáž a výroba vysoce kvalitního produktu. Osvědčeným řešením pro kontrolu plechů i analýzu karoserie je 3D optický skener ATOS.

Virtualizace a analýza sestav

Při montáži jsou jednotlivě vyrobené komponenty sestaveny a analyzovány, aby vytvořily skupiny součástí nebo rovnou kompletní produkt. V automobilovém průmyslu se k tomuto účelu často používají komplexní upínací přípravky, jako jsou Meisterbock a Cubing. 3D skener ATOS pomáhá tyto upevňovací přípravky zcela nahradit a vytváří přesná 3D data pro každou součást sestavy. Virtuální sestavu pak lze realizovat centrálně v softwaru GOM.

Zaujaly vás naše produkty nebo služby?

Rádi vám poskytneme více informací nebo předvedeme ukázku možností aplikací 3D technologií. Ať už online nebo přímo u vás na místě.