Search
Close this search box.

Automobilový průmysl

3D tisk z certifikovaných materiálů

Od koncepčního modelu až po okamžik, kdy se guma potká s vozovkou – 3D tisk znamená efektivnější proces návrhu a nižší náklady výroby. Tiskněte funkční prototypy nebo díly připravené pro použití v provozu – přesně na míru a dle individuálních potřeb. Vyrobte si vlastní účelnější nástroje a přípravky. Testováním vstřikovacích forem a dalších nástrojů před jejich obráběním se vyhnete zmetkům a předělávání. To vše s bezkonkurenční rychlostí a opakovatelností.

Maximální efektivita výroby

Teplotně a chemicky odolné materiály

Úprava modelů přesně dle požadavků

Rychlá návratnost investic

Výroba na plné obrátky

V automobilových výrobních závodech snižuje 3D tisk náklady na nástroje – ty lépe navržené a lehčí se dostanou na linku výrazně rychleji. Výrobci OEM a dodavatelé investují do aditivní výroby, aby snížili náklady, zvýšili kvalitu a co je nejdůležitější – ušetřili čas.

Rychleji, levněji, efektivněji

Díky 3D tisku na zařízení H350 s využitím technologie SAF™ jsou náklady až o 78 % nižší než v případě vstřikování.  Dodací lhůty lze také zkrátit z 12–20 týdnů na několik dní. Můžete tisknou série až 20 000 kusů a s profesionálním řešením pro povrchovou úpravu od firmy DyeMansion tak můžete mít konzistentní koncové díly pro okamžité využití.

To umožňuje podnikům odlišit se od konkurence rychlým vytvářením koncových dílů výrobní kvality, které jsou rychle vyrobené, nákladově efektivní, přesné a odolné.

Výroba dílů na míru

Vyhněte se vysokým nákladům na zakázkové obrábění nástrojů nebo dílů potřebných pro individuální opravy a renovace. Dokonce i přípravky lze vyrobit rychle a za přijatelnou cenu. Větší složitost přitom nezvyšuje náklady. Využitím 3D tisku snadno vyrobíte nejen funkční díly z odolných termoplastů, ale i plně barevné a texturované díly pro návrh a design.

Je pro vás profesionální 3D tisk vhodným řešením?

3d tisk nahradních dílů na míru

Řešení problémů dodavatelského řetězce efektivní výrobou na míru (anglicky)

jak vybrat 3D tiskárnu automotive

Jak vybrat správné materiály pro 3D tisk v automobilovém průmyslu (anglicky)

využití 3D tisku v automobilovém průmyslu

5 způsobů, jak 3D tisk transformuje automobilový průmysl (anglicky)

Zaujaly vás naše produkty nebo služby?

Rádi vám poskytneme více informací nebo předvedeme ukázku možností aplikací 3D technologií. Ať už online nebo přímo u vás na místě.