Search
Close this search box.

Letecký průmysl a kosmonautika

Technologie CAD/CAM

Společnosti vyrábějící součásti pro letecký průmysl patří k těm nejlepším. Geometrie dílů a použité materiály podléhají přísným požadavkům. Používají se prvotřídní stroje a nástroje, které musí být provozovány hospodárně a efektivně. Požadavky na spolehlivost dílů pro letectví a kosmonautiku neponechávají žádný prostor pro chybu výrobce. Proto musí být splněny nejpřísnější požadavky na spolehlivost, kvalitu a efektivitu. To lze podpořit pomocí CAD/CAM s MES, verifikací a simulací NC programů – vše se softwarem Tebis.

Spolehlivé procesy

Efektivní výroba

Komplexní řešení

Implementace na klíč

Digitální dvojčata

Kompletní a věrné digitální mapování výroby vám umožní předem zkontrolovat, co se bude později dít při skutečné výrobě. Tebis CAD/CAM vám poskytuje digitální dvojčata vašich výrobních prostředků – strojů, nástrojů, upínacích zařízení atd. Ještě před výpočtem první dráhy nástroje můžete díl virtuálně napolohovat na stole obráběcího stroje a zvolit správné upínací prvky, řezné nástroje a směry obrábění.

Se systémem Tebis ProLeiS MES můžete pomocí šablon definovat a plánovat všechny výrobní kroky. Automatické přidělování zdrojů vám umožní optimálně využít personál a stroje a dodržet termíny dodávek

Předcházení nedostatku kvalifikovaných pracovníků

V CAD/CAM softwaru Tebis můžete vytvářet výrobní šablony pro všechny úrovně. To může zahrnovat optimální použití jednotlivých nástrojů nebo sekvencí nástrojů pro specifické obráběcí operace, jako jsou závity, otvory s tolerancemi atd., až po kompletní procesy obrábění typových skupin dílů – například formy nebo přípravky pro zpracování kompozitů. Šablony mohou být automatizovány do té míry, že automaticky vyhledají příslušné geometrické prvky bez ohledu na CAD systém, ve kterém byla data navržena. Tím se zkracuje doba programování a zvyšuje kvalita, protože všichni vaši zaměstnanci mohou využívat znalostí svých zkušenějších kolegů.

Integrovaná NC simulace a verifikace je dalším pomocníkem v případě nedostatku kvalifikovaných pracovníků, protože spolehlivé NC programy jsou předpokladem pro provoz více strojů.

Komplexní výroba

Tebis CAD/CAM umožňuje programovat všechny obráběcí operace – od 2,5 D až po pětiosé simultánní obrábění. Prostřednictvím správce výrobního postupu můžete řídit i mnoho dalších typů obrábění, jako je soustružení, řezání laserem, kalení laserem nebo elektroerozivní drátové řezání. Stejným způsobem lze programovat i konvenční stroje a obráběcí roboty. Systém Tebis ProLeiS MES poskytuje plánované a definované pracovní příkazy a dílčí úkoly pro všechny zaměstnance a stroje.

Zaujaly vás naše produkty nebo služby?

Rádi vám poskytneme více informací nebo předvedeme ukázku možností aplikací 3D technologií. Ať už online nebo přímo u vás na místě.