Search
Close this search box.

AUTOMOBILOVÝ PRŮMYSL

Reverse engineering

Reverzní inženýrství vytváří model povrchu CAD, který přesně reprezentuje naskenovaný objekt. Reverzní inženýrství se používá všude tam, kde se práce na reálných objektech provádí ručně a pro následný proces je zapotřebí model CAD, při výrobě modelů a forem se konstrukční objekty a vozidla modelovaná v hlíně skenují a přenášejí do povrchů CAD.

Při výrobě zápustek se skenují ruční změny plechových zápustek ve fázi zkoušení a stávající model CAD se aktualizuje na základě naskenovaných dat. Povrchy CAD se často musí vytvořit pro zápustky, pro které nejsou k dispozici vůbec žádná CAD data.

Digitalizace zápustek bez dokumentace

Archivace stavu nástrojů

Zvýšení efektivity a kvality výrobků

Modernizace výrobního procesu

Profesionální služby pro lisování plechu

Zaujímáme klíčovou roli v oblasti lisování plechu, slévárenství a vstřikování plastů. Naše specializované služby zahrnují optimalizaci obrábění odlitků, korekci CAD dat s využitím naskenovaného modelu, archivaci aktuálního stavu nástrojů a dílů, diagnostiku opotřebení a také opravy poškozených nástrojů a dílů. Naše odborné znalosti a přístup nám umožňují efektivně řešit specifické úkoly v těchto oblastech.

Digitalizace modelů pro archivaci

Z mladoboleslavské soukromé sbírky jsme si na jeden večer vypůjčili dvoumístný roadster Škoda Sport – typ 966. Sám renovátor vozu Michal Velebný si u nás udělal zastávku při cestě na již tradiční výstavu veteránů. Pomocí našich profesionálních 3D technologií jsme tento významný historický vůz tzv. digitálně archivovali.

Bylo třeba vytvořit plochy, které pak objemově sestaví celý objekt. Reverzní inženýrství prováděli v CAD/CAM softwaru Tebis, a to s využitím modulu BREP, který obsahuje řadu speciálních funkcí pro rychlou a spolehlivou úpravu CAD ploch, vytvářených na základě polygonálních dat. Po této úpravě vzniklo uzavřené objemové těleso s optimalizovanou topologií a zredukovaným objemem dat.

Služby reverzního inženýrství

Naše služby reverzního inženýrství nabízejí široké možnosti pro transformaci průmyslových procesů. S technologiemi, které zvládnou digitalizovat díly i s velkými rozměry a velkou hmotností, zajistíme precizní rekonstrukce a úpravy. Praktické příklady našeho působení zahrnují záchranu havarovaných nástrojů, archivaci stavu nástrojů bez dokumentace a zajištění zálohy pro odladěné nástroje. Spoléhejte na nás pro efektivní řešení vašich konkrétních průmyslových výzev.

Zaujaly vás naše produkty nebo služby?

Rádi vám poskytneme více informací nebo předvedeme ukázku možností aplikací 3D technologií. Ať už online nebo přímo u vás na místě.

Využití reverzního inženýrství v praxi

obal na saxofon z 3D tiskárny

3D tiskárna vytiskla funkční obal na saxofon

Propojení 3D tisku a umění je dnes zcela běžné. Další výjimečný projekt, byla diplomová práce studentky Martiny Zarchlové z fakulty architektury na ČVUT v Praze. Martina navrhla obal na hudební nástroj – saxofon. Úpravu dat modelu obstarali naši specialisté a 3D tiskárna vytiskla funkční obal na saxofon.

Buhler motor a reverse engineering

Reverzní inženýrství zajistilo Buhler Motor dokonalou formu

Reverzní inženýrství je velmi často přímo napojeno na výstupy z 3D skenování. Proto MCAE Systems nabízí kompletní řešení, které našim zákazníkům ušetří čas i peníze. Naši zkušení specialisté mají přehled o tom, jak zakázky splnit efektivně, aby byl zákazník spokojený a mohl se získanými daty dále pracovat.