Search
Close this search box.

Letecký průmysl a kosmonautika

3D optické měření

Systémy GOM se používají v leteckém průmyslu a u jeho dodavatelů k získání přesné geometrie dílů a pro deformační analýzy. Tato data se využívají ve výzkumu a vývoji i při výrobě a údržbě letadel pro pochopení způsobů poruch a zajištění správné kvality a celkové bezpečnosti letadel. Vytvořením úplného digitálního dvojčete letadla a jeho systémů pomáhají 3D optické skenery GOM, ve spojení s výkonným analytickým softwarem, leteckému průmyslu rychleji a bezpečněji stavět a udržovat letadla.

Vysoce přesná data z kompletní kontroly povrchu

Zvýšení celkové propustnosti výroby díky automatizovaným systémům

Rychlé a přesné výsledky měření (do 10 minut)

Předpokládaná návratnost investice do dvou let

Skenování

Skenery ATOS byly vyvinuty společností GOM s cílem urychlit výrobní cykly pomocí pokročilého hardwaru a inteligentního softwaru. Tato kombinace poskytuje vysoce přesná měření prostřednictvím řady průmyslových řešení, která prokazatelně urychlují produktivitu a ziskovost. Využitím softwaru GOM Blade Inspect Pro je vytvořena digitální kopie neboli digitální dvojče letadla, jehož data jsou vždy k dispozici a lze tak zajistit kvalitní sestavení každé součásti během výrobního procesu. Data se také využívají k zefektivnění servisních operací a údržby.

Automatizace

Vzhledem k různorodosti vyráběných dílů poskytují 3D měřicí zařízení ATOS ScanBox řadu automatizovaných řešení, přičemž každé zařízení splňuje jiné potřeby. Řada ATOS ScanBox je standardní a odstupňována podle velikosti, aby vyhovovala požadovaným potřebám v oblasti velikosti dílů a propustnosti výroby; od menšího ATOS ScanBox 5108 pro díly o velikosti do 800 mm (ideální pro malé jádrové motory, např. u vrtulníků) přes ATOS ScanBox řady 6 pro velké civilní motory až po ATOS ScanBox řady 7 nebo 8, které jsou vybaveny výkonným 3D skenerem ATOS 5 pro efektivní a přesné měření velkých leteckých konstrukcí.

Měření pohybu a deformace

ARAMIS je stereoskopický 3D optický snímač schopný měřit 3D deformace a posunutí. Softwarová sada GOM dokáže rychle analyzovat data ze zkoušek pro snadnou validaci konstrukčních simulací, což zajišťuje rychlejší proces s menším počtem opakování zkoušek. Výsledky umožňují uživatelům revidovat a zlepšovat parametry simulací a také optimalizovat současné a budoucí konstrukční procesy. Mohou tak snížit počet nákladných testů a následně urychlit vývoj výrobku. Výsledky zároveň ukazují náhled na bezpečnostní rizika, životnost dílů a také na procesy tečení a stárnutí. Tím se zvyšuje nejen bezpečnost, ale i životnost výrobků.

Zaujaly vás naše produkty nebo služby?

Rádi vám poskytneme více informací nebo předvedeme ukázku možností aplikací 3D technologií. Ať už online nebo přímo u vás na místě.