Search
Close this search box.

Obranný a bezpečnostní průmysl

3D měření a reverzní inženýrství

Každý nástroj, díl či výrobek musí mít v bezpečnostním průmyslu vysokou kvalitu výroby, aby se minimalizovala nežádoucí zmetkovitost. 3D optické měření a reverzní inženýrství umožňují obnovu nebo nahrazení zastaralých nebo poškozených součástí, což přispívá k efektivitě a spolehlivosti vojenských zařízení. Tyto technologie také umožňují analýzu konkurenčních výrobků a vývoj inovativních a vylepšených zařízení pro obranné účely. Pokud hledáte řešení pro inspekci, analýzu deformací, smrštění nebo určení materiálových vlastností nezbytných pro přesné simulace v CAD/CAE systémech, s našimi službami vám rádi pomůžeme.

Kontrola kvality produktu a optimalizace výroby

Rekonstrukce dílů bez dokumentace

Minimalizace nežádoucích zmetků

Renovace poškozených součástí

Rychlá výroba součástí

Jsme odborníci na rekonstrukci poškozených a neúplných dílů. Naše společnost využívá moderní technologie a metody, které nám umožňují obnovit a doplnit chybějící fragmenty nebo vytvořit kompletní díly z rozbitých zlomků. Výsledný díl může být vyroben z různých materiálů, jako jsou kovy, plasty nebo guma, podle specifických požadavků zákazníka. S důrazem na detail a kvalitu vytváříme koncové díly, které jsou funkční a přesné.

3D skenování pro digitální výrobu a reverzní inženýrství

3D optické měření umožňuje detailní a přesné získání digitálních dat součástí k rychlému získání kompletního 3D modelu. Tento model je základem pro vytvoření CAD modelu, který lze uložit do většiny používaných CAD formátů. Použitím 3D skenerů dokážeme nejen přesně nasnímat reálný objekt pro účely reverzního inženýrství, ale i tzv. digitálně archivovat model. Data lze použít pro kontrolu kvality či analýzy, nebo je lze v budoucnu využít například pro renovaci součástí nebo výrobu dalších dílů.

Rekonstrukce nástrojů a forem bez dokumentace

Reverzní inženýrství využívá 3D optického měření k získání informací o existujících výrobcích nebo o součástech, které nemají dostupnou dokumentaci. Tímto způsobem lze vytvořit digitální modely a technické výkresy, které slouží jako základ pro výrobu nových dílů nebo optimalizaci stávajících. To zahrnuje jak odladěné nástroje s dokumentací, tak i převzaté nástroje bez dokumentace, které budou v budoucnu potřebovat servis nebo opravy. Provádíme rekonstrukce havarovaných nástrojů, včetně zdeformovaných a ulomených částí. Poškozené části jsou spojeny, naskenovány a poté zrekonstruovány. Nabízíme rekonstrukce poškozených a rozbitých součástí z jakéhokoliv materiálu včetně domodelování přídavků pro obrábění.

Analýza deformací a zvýšení efektivity výroby

Díky našim službám mohou firmy získat spolehlivé informace o svých zařízeních a systémech. Technologie, které využíváme, umožňují skenování a analýzu deformací na různých typech materiálů, a to včetně kovů, plastů, skla a kompozitů. Tato data jsou zásadní pro identifikaci potenciálních problémů a umožňují rychlé reakce a opravy, což vede k minimalizaci výrobních ztrát, zvýšení efektivity procesů a celkové optimalizaci výroby.

Zaujaly vás naše produkty nebo služby?

Rádi vám poskytneme více informací nebo předvedeme ukázku možností aplikací 3D technologií. Ať už online nebo přímo u vás na místě.