3D tištěné šperky od luxusního výrobce BOLTENSTERN
V oblasti životního stylu nabízí 3D tisk možnost přizpůsobovat produkty na míru a vytvářet unikátní vzory. Zjistěte více o proměně bílého polyamidového prášku v ojedinělé barevné náušnice Fabnora od výrobce luxusních šperků BOLTENSTERN.
Ochrana památek ve 21. století – Digitalizovali jsme pomník hrdinům od Zborova
Blanenský pomník hrdinům od Zborova se nachází v parku na nábřeží řeky Svitavy a byl odlit roku 1933 v blanenských železárnách podle modelu akademického sochaře Karla Babky. Socha byla za okupace uschována a na své místo nainstalována v roce 1947, díky čemuž je také pravděpodobně jedinou z trojice soch, která se z tohoto konkvolutu zachovala.
3D tisk z kovů jako vhodná alternativa k odlévání
Technologie 3D tisku z kovů se dnes běžně využívá pro výrobu nejrůznějších koncových dílů či prototypů. Mezi přednosti této technologie, která umožňuje vytisknout i výrobky, které byste jinou technologií nevytvořili, patří vysoká přesnost tisku, rychlost procesu i pevné a odolné výtisky.
3D tiskárna vytiskla funkční obal na saxofon
Propojení 3D tisku a umění je dnes zcela běžné. Další výjimečný projekt, byla diplomová práce studentky Martiny Zarchlové z fakulty architektury na ČVUT v Praze. Martina navrhla obal na hudební nástroj – saxofon. Úpravu dat modelu obstarali naši specialisté a 3D tiskárna vytiskla funkční obal na saxofon.
Inovace v módním průmyslu? Ano, 3D tiskárna vytiskla botu
Do návrhů a výroby oblečení i obuvi se dnes zapojují nejmodernější technologie. Když přišel pan Michael Horký, který pro své podnikání používá značku „Horký boty“, přesně věděl, co chce. Měl jasnou vizi, jen bylo potřeba ji zrealizovat a zhmotnit jeho představu pro online veletrh Czechia fashion week.
Není skica jako skica aneb 3D tisk modelu vozu Žofie Babčanové
Použití 3D tisku není v automobilovém průmyslu nic nového. Často se právě v tomto odvětví využívá pro ověření designu, ať už interiéru či exteriéru. To stejné udělala i doktorandka Ateliéru Transport Design, Katedry průmyslového designu na půdě Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě.
Jak ve společnosti Priority Designs zjednodušili proces návrhu produktů
I když neexistuje pevně daná definice dobrého produktového designu, většina lidí ho na první pohled pozná. Úlohou produktového designéra je nastínit koncept a přivést jej k životu, aby se ujistil, že myšlenka v jeho hlavě nejen funguje, ale je také uživatelsky příjemná a esteticky atraktivní.
Vytiskli jsme sochy posledních pravěkých lidí pro výstavu ULTRASUPERNATURAL
Na výstavě ULTRASUPERNATURAL, která je vyústěním téměř čtvrtstoletí trvajícího projektu českých umělců Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, jsou díky MCAE Systems k vidění monumentální sochy domorodých obyvatel papuánského kmene Yali Mek v životní velikosti.
Budoucnost automobilů? Možná jako M.Y.C.O. CAR.
Umíte si představit, jak by mohla vypadat auta budoucnosti? My si troufáme říct, že ano, a to díky další spolupráci s nastupující mladou generací, která bude utvářet design automobilů v příštích letech. Představujeme vám studentský projekt s názvem M.Y.C.O. CAR, který ve své diplomové práci předvedla studentka Martina Fričová.
Robot KUKA KR 210 jako nástroj pro výrobu dekorací
S výrobky společnosti S.O.S. – DEKORACE, s.r.o. se můžete setkat velmi často. Od jejího založení uplynulo přes dvacet let a zkratka SOS neměla znamenat volání o pomoc, nýbrž jde o iniciály jejích zakladatelů. Během dvou let od samotného založení, firma otevřela pobočku na Slovensku a nyní i v Rusku.
Realistický model ambientního svítidla Lemons
Jak sám název napovídá, design interního ambientního svítidla Lemons studentky Univerzity Tomáše Bati Lucie Kántorové je inspirován citrusy. Jeho jedinečný tvar je náročný na výrobu, proto Lucie zvolila možnost zhotovení modelu pomocí 3D tisku. A v MCAE Systems byly „po ruce“ hned dvě vhodné technologie – FDM a PolyJet.
Konstrukce úsporného motorového vozidla ze ZČU v Plzni
Model vozu s poloautonomním řízením je koncipován jako elektromobil s bateriemi umístěnými v podlaze, motor se nachází v kolech. Návrh vytvořil student Michal Hladík jako diplomovou práci na Západočeské univerzitě v Plzni.
3D tisk uměleckých děl na tiskárně MakerBot Replicator Z18
To, že MCAE Systems fandí studentům a dlouhodobě spolupracuje s mnoha univerzitami a školami, není žádnou novinkou. Rádi podporujeme zájem studentů o 3D technologie a podílíme se na nejrůznějších studentských projektech. Všestrannou spolupráci prohlubujeme zejména s VUT v Brně.
3D tiskárna MakerBot Z18 rozvíjí kreativitu mladých umělců
Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze je nejen místem předávání znalostí potřebných pro budoucí profesi, ale i jedinečným prostředím pro výzkum a inovaci. Nové technologie přeměňují svět a do popředí se dostává experimentování, testování, prototypování a vývoj.
Studenti zhotovili model Masarykovy věže samostatnosti
Nelehký úkol vytvořit model zamýšlené dostavby Masarykovy věže dostali studenti Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích. Projekt se skládal ze zaměření stávající stavby, úpravy 3D dat, zhotovení výkresu dostavované části a následného vymodelování 3D modelu.
Belvedere aneb 3D tisk v umění
Technologie z MCAE Systems opět pomohly vytvořit umělecké dílo. Belvedere Torso, mramorový fragment trupu a horní části nohou nahé mužské postavy sedící na skále, který je umístěn ve Vatikánských muzeích, se dočkal dalšího pokusu o rekonstrukci.
Kybersochař z MCAE vytvořil novou lišku Bystroušku
Do hukvaldské obory na Frýdecko-Místecku se vrátila liška Bystrouška. Socha byla v květnu loňského roku ukradena ze svého místa na jednom z bludných kamenů dosud neznámým zlodějem. Pro vytvoření nové sochy lišky Bystroušky vybrali zástupci Ostravsko-opavské diecéze sochaře Adama Krhánka.