Off-road Spartan EV 2.0 jezdí s námi vytištěnou přední maskou
Společnost MW Motors potřebovala opravdu rychlý a kvalitní zakázkový 3D tisk, proto se obrátila na nás. Do svého nového elektrického terénního vozu Spartan EV 2.0 potřebovali vyrobit funkční prototyp pro rychlé ověření návrhu.
Zapojení 3D tisku do vývoje a výroby nové modelové řady traktorů ZETOR
Podívejte se, jak 3D tisk pomáhá při vývoji a výrobě nové modelové řady traktorů od společností ZETOR. Na 3D tiskárnách Stratasys F770 a F900 se vyráběla sestava celkem 18 funkčních dílů interiéru pro vývoj a testování.
Udržitelná výroba náhradních dílů na míru bez dodavatelských řetězců
3D tisk představuje pro oblast automobilového průmyslu skvělou příležitost výrazně zmírnit narušení dodavatelského řetězce a nahradit tak vysoké náklady i dlouhé dodací lhůty udržitelným a ekonomickým řešením.
Deformace čelního skla automobilu při kolizi s projektilem
V každodenním životě je možnost výskytu dopravních nehod poměrně vysoká, ať už je to kolize dvou automobilů či kolize s chodcem. Proto je dnes v automobilovém průmyslu trend, navrhovat kapoty a čelní skla automobilů tak, aby při dopadu pohltily co nejvíce kinetické energie a zajistily účastníkům nehody nejvyšší možnou pravděpodobnost na přežití.
Automatizace měření, jak ji prezentuje ATOS ScanBox 6, se stává standardem a nutností
Žádný výrobce se dnes neobejde bez přesného měření. Ti chytřejší už mají nejen přesné, ale i rychlé měření. Mezi nejlepší měřicí technologie patří roboticky ovládané 3D skenování. V liberecké společnosti Magna Exteriors s úspěchem používají ATOS ScanBox 6 pro automatizované 3D skenování, který jim dodala firma MCAE Systems.
Automatizace výroby díky špičkovému softwaru Tebis
Hlavním cílem společnosti FORM s.r.o. pro pořízení technologií od nás bylo automatizovat výrobu, snížit zmetkovitost a celkově zvýšit efektivnost firmy. Proto oslovili naši společnost MCAE Systems, abychom pro ně připravili robotické pracoviště.
Měření torzní tuhosti rámu formule u TU Brno Racing
Formule Student je evropskou odnoží původně americké soutěže Formula SAE. Jedná se o prestižní soutěž univerzitních týmů složených ze studentů bakalářského a magisterského studia. Jeden z hlavních cílů soutěže je naučit mladé konstruktéry pracovat v týmech na reálných problémech, jako tomu je právě v TU Brno Racing.
Reverzní inženýrství zajistilo Buhler Motor dokonalou formu
Reverzní inženýrství je velmi často přímo napojeno na výstupy z 3D skenování. Proto MCAE Systems nabízí kompletní řešení, které našim zákazníkům ušetří čas i peníze. Naši zkušení specialisté mají přehled o tom, jak zakázky splnit efektivně, aby byl zákazník spokojený a mohl se získanými daty dále pracovat.
3D tiskárna MakerBot Method vytiskla díly pro koncové použití na závodě Rallye Dakar
Týmy BRX a Prodrive využily 3D tiskárny MakerBot METHOD pro mobilní výrobu 3D modelů uprostřed pouště. Na Rallye Dakar vytvořily rekord a staly se nejvýše umístěným nováčkem závodu.
Není skica jako skica aneb 3D tisk modelu vozu Žofie Babčanové
Použití 3D tisku není v automobilovém průmyslu nic nového. Často se právě v tomto odvětví využívá pro ověření designu, ať už interiéru či exteriéru. To stejné udělala i doktorandka Ateliéru Transport Design, Katedry průmyslového designu na půdě Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě.
3D tisk vrtule z karbonu pro tým TU BRNO RACING
S týmem TU BRNO RACING při VUT v Brně spolupracujeme již od stavby studentské formule s názvem Dragon 2. Poskytujeme studentům jak technickou podporu, tak využití našich špičkových technologií. Na přípravě posledních dvou vozů, Dragon X a Dragon eD1, jsme s týmem budoucích strojařů začali pracovat již na jaře roku 2020.
Firma Balák využívá kovový 3D tisk z MCAE Systems
Strojírenská firma Balák stroje Tišnov s.r.o. se již od roku 2001 zabývá konstrukcí a výrobou speciálních obráběcích strojů a zařízení, které jsou projektovány podle poptávek zákazníků z oblasti strojírenského, stavebního i potravinářského průmyslu.
Digitalizovali jsme další skvost – Škoda Sport
Z mladoboleslavské soukromé sbírky jsme si na jeden večer vypůjčili dvoumístný roadster Škoda Sport – typ 966. Tento kouzelný řadový čtyřválec s výkonem 51 kW, což je asi 70 koní, nám zapůjčil sám renovátor vozu Michal Velebný, který si u nás udělal zastávku při cestě na již tradiční výstavu veteránů Brno Revival.
Budoucnost automobilů? Možná jako M.Y.C.O. CAR.
Umíte si představit, jak by mohla vypadat auta budoucnosti? My si troufáme říct, že ano, a to díky další spolupráci s nastupující mladou generací, která bude utvářet design automobilů v příštích letech. Představujeme vám studentský projekt s názvem M.Y.C.O. CAR, který ve své diplomové práci předvedla studentka Martina Fričová.
Moderní 3D technologie při výrobě monopostu formule
Tým Formule Student TU Brno racing je znám již řadu let. Studenti se podílejí na vývoji a výrobě monopostu pro tuto kategorii, aby s ním změřili své síly v prestižní, mezinárodní soutěži technických univerzit. Jsme proto rádi, že za těch několik let se skoro v každém monopostu vyskytuje díl z 3D tiskáren od MCAE Systems.
Sofistikované kontrolní mechanismy v závodech Robert Bosch
Více než 125 let je jméno „Bosch“ spojeno s inovativními technologiemi a průkopnickými vynálezy, které tvořily historii. Společnost Bosch má zastoupení po celém světě a působí v širokém spektru oblastí. Za dobu své přítomnosti na českém trhu si Bosch v zahraničí vybudoval nezaměnitelnou image významného výrobce.
Konstrukce úsporného motorového vozidla ze ZČU v Plzni
Model vozu s poloautonomním řízením je koncipován jako elektromobil s bateriemi umístěnými v podlaze, motor se nachází v kolech. Návrh vytvořil student Michal Hladík jako diplomovou práci na Západočeské univerzitě v Plzni.
Tým TU Brno Racing sází na 3D tisk
S týmem TU Brno Racing, který na VUT v Brně každoročně vyvíjí a staví svou vlastní studentskou formuli pro mezinárodní soutěž Formule Student, spolupracujeme již několikátou sezónu. Naše úzké partnerství trvá již od roku 2013 a členové týmu vědí, že se na nás můžou spolehnout, i když se každým rokem jeho složení mění.
Automatizovaná kontrola kvality lisovaných plechových dílů
V průmyslové výrobě zajišťují automatizované měřící techniky plynulejší proces výroby při současném zachování spolehlivosti procesu na vysoké úrovni. To je také důvod, proč se společnost Metalsa rozhodla pro automatizovaný, optický 3D měřicí systém ATOS ScanBox.
Optická metrologie podporuje zlepšování výrobních procesů
V zájmu zachování konkurenceschopnosti se slévárna WESO snaží o neustálé zlepšování výrobních procesů. Díky technologii optické metrologie a nezbytným odborným znalostem se podařilo slévárně dosáhnout toho, že mohou zákazníkům garantovat kvalitu hotových odlitků a optimalizovat celý svůj výrobní proces.
3D měření ve slévárně Heunisch Brno
Slévárna HEUNISCH Brno, s. r. o. vznikla v roce 2016, když německá společnost Gießerei Heunisch přebrala bývalou slévárnu traktorky Zetor a přejmenovala podnik na Slévárna HEUNISCH Brno, s.r.o. Slévárna HEUNISCH Brno (dále jen Slévárna) je výrobcem odlitků z šedé litiny v hmotnostní kategorii 50 až 350 kilogramů.
3D technologie pomáhají při tuningu závodních aut
3D digitální technologie a automobilový průmysl k sobě neodmyslitelně patří již několik desetiletí. Prostorová data získaná z 3D optického měření jsou neocenitelným nástrojem pro kontrolu kvality či reverzní inženýrství, nezanedbatelná je také technologie 3D tisku, která se využívá při stavbě přípravků či prototypů.