MCAE | Tebis V4.0 Release 6 bude k dispozici koncem června

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Tebis V4.0 Release 6 bude k dispozici koncem června

20. 6. 2018

Klíčová témata release: vynikající funkce 5osého obrábění, snadnější používání | Nové, optimalizované funkce 5osého souvislého frézování dokonale využijí všechny společnosti, které chtějí naplno těžit z potenciálu svých moderních a výkonných obráběcích strojů. Navíc - software Tebis vyniká z hlediska snadného používání a bezpečnosti.

Novinky v 5osém souvislém frézování, na které se můžete těšit:

 

 

V souladu s heslem „Jednoduše, přehledně a více automatizovaně“ bylo do Tebisu začleněno mnoho funkcí, které nyní značně zjednodušují každodenní činnosti uživatele. Projděte si s námi nejdůležitější novinky a prohlédněte si videa:

 

CAM – 5osé souvislé frézování

 

Hrubování volných tvarů. Nová funkce NC5AX/MRough pětiosého souvislého hrubování je vhodná pro všechny, kdo chtějí s minimálním úsilím využít výhody souvislého obrábění při hrubování volných tvarů. Existuje mnoho příkladů, včetně výroby lisovacích nástrojů, kdy musí být velké plochy s volným tvarem obráběny s několika částečnými prohlubeninami/du-tinami. Nyní jednoduše vyberete plochy a polotovar, a můžete provést výpočet obrábění. Funkce také obsahuje strategii adaptivního obrábění a obrábění paralelně s konturou.

Obr. Adaptivní hrubování volných tvarů

 

 

Velmi účinné adaptivní hrubování volných kapes. Funkce NC5AX/MPocket je přizpůsobena pětiosému souvislému hrubování oblastí obrobku s mnoha dutinami. Integrovány jsou strategie adaptivního obrábění a obrábění paralelně s konturou. Při použití výkonných HPC nástrojů lze rychle odebírat velké objemy materiálu, a to zejména při adaptivním hrubování.

 

Obr. Adaptivní hrubování volných kapes + Video: Adaptivní hrubování na stroji

 

 

 

Hrubování rotačních součástí. Nová funkce NC5AX/MRadial je ideální pro rychlé programování rotačních součástí pětiosým souvislým obráběním. Funkce je vhodná pro hrubování kapes a drážek. Podobně jako u předchozích funkcí se pouze vyberou obráběné plochy, polotovar a strategie obrábění paralelně s konturou.

 

 

 

Obr. Hrubování rotačních součástí

 

 

Snadné obrábění více ploch najednou. Spojením více ploch do jedné operace se mohou obrobit velké oblasti součásti bez potřeby složitého vytváření pomocné vodicí plochy. Nyní snadno vyberete obrábění plochy, zobrazíte si oblast obrábění a spustíte výpočet. U velmi komplexních tvarů obrobku je možné mnohem snadněji vytvořit optimalizovanou pomocnou vodicí plochu pomocí funkce NCPrep/Drive.