Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Máte dotaz? Volejte na:

+420 549 128 811

Nové tiskové materiály do 3D tiskáren Stratasys: Agilus 30™ a Nylon 12CF™

24. 8. 2017

Materiály jsou pro úspěšnou výrobu prototypů rozhodující. Jádrem každé skvělé aplikace je
správný materiál, tedy ten, který splňuje požadavky a podmínky dané konkrétní aplikace.
To platí stejně jak pro 3D tisk, tak pro výrobu forem, obrábění či odlévání.

Jádrem je technologie PolyJet™

3D tiskárny Objet® jsou založeny na osvědčené tiskové technologii PolyJet, která vytváří přesné prototypy, které nastavují standardy v chápání pojmu realistický produkt. Jejich jemné rozlišení umožňuje tisk složitých tvarů, spletitých detailů a hladkých povrchů. 3D tisk technologií PolyJet pracuje na bázi tryskání vrstev kapaliny fotopolymeru na stavební podložku, kde je okamžitě vytvrzován pomocí UV světla. Jemné vrstvy se tisknou odspodu nahoru a vytvářejí precizní 3D model nebo prototyp. Modely jsou připraveny k použití rovnou po vytažení z 3D tiskárny bez nutnosti dalších úprav.

 

 

Nový PolyJet materiál simulující gumu – Agilus30™

Agilus30™ je vynikající fotopolymerový PolyJet™ materiál, podobný gumě, pro využití v oblasti ověřování pokročilého designu a rychlé výroby prototypů. S tímto materiálem získáte pevnější díly odolné proti roztržení, které odolají opakovanému ohýbání a natahování. Na stupnici pružnosti Shore A má hodnotu 30. Materiál je dostupný v průhledném a černém provedení. Agilus30 přesně simuluje vzhled, pocit i funkci výrobků podobných pryži. 3D tisk z gumy pokrývá např. vstřikovací formy, jemné povlaky povrchů, pohyblivé panty, přípravky a upínky, rukojeti a těsnění s vylepšenou strukturou povrchu.

 

Pokročilá technologie FDM

3D výrobní systémy Fortus společnosti Stratasys pracují na bázi technologie FDM (fused deposition modeling = nanášení roztaveného termoplastu). FDM je prověřenou technologií v oblasti aditivní výroby a zároveň jedinou, využívající produkční termoplasty, z nichž lze tisknout ty nejodolnější díly. Systémy Fortus využívají širokou škálu termoplastů s vyspělými mechanickými vlastnostmi, takže tištěné díly odolají vysokým teplotám, louhovým chemikáliím, sterilizaci a lze je využít pro aplikace s vysokou odolností vůči nárazu.

 

Jeden z nejodolnějších termoplastických materiálů – Nylon 12CF™

Nový Nylon 12CF™ je termoplastický materiál naplněný uhlíkem s vynikajícími konstrukčními vlastnostmi. Materiál je složen ze směsi Nylon 12 a krátkých uhlíkových vláken, které tvoří 35% hmotnosti. Tato kombinace pak vytváří jeden z nejpevnějších termoplastických FDM materiálů. Má nejvyšší pevnost v ohybu ve srovnání s jakýmkoli jiným FDM termoplastem, což má za následek nejvyšší poměr tuhost/hmotnost. Je vhodný k použití pro pevné, ale lehké nástrojové aplikace a funkční prototypy v oblasti letectví, automobilového průmyslu a průmyslově výrobních odvětví. Nylon 12CF je možné použít pro 3D tiskové systémy Stratasys Fortus 450mc™ a je kompatibilní s podpůrným materiálem SR-110™.

 

Nabídka aditivních výrobních materiálů zahrnuje širokou škálu typů, včetně čirých, pryžových a biokompatibilních fotopolymerů a pevných vysoce výkonných termoplastů. Tato pestrost umožňuje maximalizovat výhody 3D tisku v celém vývojovém cyklu produktu. Od rychlého, cenově dostupného koncepčního modelování až po detailní, realistické funkční prototypy. Správně zvolené materiály pomáhají konstruktérům a inženýrům uspět v každé fázi. Pro konzultaci ohledně typů a možností materiálů neváhejte kontaktovat odborníky z MCAE Systems, kteří mají s 3D tiskem více než 20 let zkušeností a výrobky Stratasys distribuují pro český i slovenský trh.

 

Nevíte si rady?

Máte speciální požadavek a nenašli jste ho v seznamu našich služeb?
Napište nám pomocí formuláře nebo nás kontaktujte přímo pro více informací.

Přímý kontakt

Volejte (Po–Pá 8–17 hod)

+420 549 128 811

Pište

mcae@mcae.cz

Poslat zprávu

Povinné údaje *