Individuální přístup k pacientům při výrobě bionických ortéz na míru
Pro společnosti v oblasti zdravotnictví, které chtějí splnit individuální požadavky svých pacientů a vytvářet nové výrobky ekonomicky výhodným způsobem, je 3D tisk v kombinaci se správnou technologií povrchové úpravy a barvením tím správným řešením.
Medicínské a biomechanické využití deformačního snímaní
To, co ještě před dvaceti třiceti lety nebylo v medicínské oblasti myslitelné, se dnes stává realitou – a to díky rozsáhlým výzkumům a testování, do kterého zasahuje i testování deformační.
3D skenování kostry jednoho z posledních tří nosorožců na světě
MCAE Systems často vybavuje školy, vědecká centra nebo laboratoře nejmodernějšími technologiemi. V laboratoři Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze najdete 3D skener ATOS Compact Scan a 3D tiskárnu Stratasys F370. Obě zařízení jsou na fakultě od roku 2019 a prakticky se nezastavila.
Aditivní technologie v medicínských aplikacích
S fakultou strojní ČVUT v Praze, přesněji Ústavem mechaniky, biomechaniky a mechatroniky, nás pojí dlouhá historie. A to nejen proto, že je nám tato oblast blízká. Náš vztah započal již v roce 1998, kdy si fakulta strojní jako jedna z prvních pořídila 3D tiskárnu s technologií FDM.
Zhotovení prototypů silikonového dilatátoru
Designérka BcA. Kristýna Karpalová založila projekt nazvaný Neoway s cílem navrhnout dilatační pomůcku pro ženy s gynekologickými problémy, kterou jako studentka designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze připravila v rámci svojí bakalářské práce.
3D tlačiareň ako pomocník pri výrobe implantátov
Vďaka takmer neobmedzeným možnostiam výroby tvarovo zložitých dielov si aditívna výroba našla svoje uplatnenie aj v biomedicínskom inžinierstve. Katedra biomedicínskeho inžinierstva a merania na Strojníckej fakulte na Technickej univerzite v Košiciach má s využitím aditívnej výroby bohaté skúsenosti.
Student brněnského VUT navrhl a vyrobil protetické oko na 3D tiskárně
Již dlouhá léta pracují protetici na tom, aby umělé oči, které slouží jako náhrady při zrakových postiženích, vypadaly co nejrealističtěji. Strojně vyráběné oční náhrady jsou stále velkou výzvou. Zrakově postižený student VUT v Brně, Ondřej Vocílka, letos přišel s revolučním nápadem vyrobit oční protézu pomocí 3D tisku.