Search
Close this search box.

Pokročilé termoplasty pro aplikace na produkční úrovni

Nové, pokročilé termoplasty pro aplikace na produkční úrovni, které splní složité požadavky automobilového i leteckého průmyslu.

Společnost Stratasys se zabývá rostoucími požadavky inženýrů a designérů na dodávky 3D tištěných výrobních a zakázkových nástrojů a dílů. Proto nyní představila několik nových termoplastů FDM® odolných vůči vysokým teplotám a chemikáliím.

Představujeme materiály Antero™ 840CN03 pro 3D tiskárnu Stratasys Fortus® F900™ a Diran™ 410MF07 a ABS-ESD7™ pro 3D tiskárnu Stratasys F370™.

Materiál Antero 840CN03 je určen pro 3D tiskárnu F900. Je druhým polymerem na bázi PEKK, který nyní Stratasys nabízí ve svém portfoliu. Využívá technologii Kepstan® PEKK od strategického dodavatele Stratasys Arkema. S novým materiálem Antero dokážete vytvářet zakázkové nástroje a díly na míru s konzistentním výkonem elektrostatického výboje (ESD). Je ideální pro tisk lehkých, ale pevných dílů odolných vůči vysokým teplotám a chemikáliím s extrémně nízkou potřebou odvětrání a výjimečnými vlastnostmi, které výborně odolávají opotřebení. Proto je vhodný pro letectví a průmyslové aplikace.

Diran je nylonový materiál nabízený pro tiskárnu Stratasys F370. Nový FDM termoplast poskytuje výrobcům extrémní houževnatost a nízké tření – v kombinaci s odolností vůči chemikáliím na bázi uhlovodíků a hladkým povrchem, nabízí nízký kluzný odpor. Diran je schopen odolat nešetrnému zacházení s nástroji, které je ve výrobním prostředí běžné.

 

Termoplast ABS-ESD7, dříve dostupný pouze na tiskárnách Stratasys Fortus, je konstruován pro aplikace citlivé na statickou elektřinu, aby se zabránilo kontaminaci nebo přitahování k jiným materiálům jako jsou prášky, prach a jemné částice. Díky rozšíření výrobního materiálu i na 3D tiskárnu Stratasys F370, mohou nyní uživatelé profitovat na prototypech a výrobních požadavcích na levné, ale specifické díly na zakázku. ABS-ESD7 je cenově dostupný materiál, bezpečný z hlediska ESD a díky jeho využitelnosti na platformě, která se snadno používá, dosahuje opakovatelnosti a přesnosti dílů, je ideální pro výrobu nástrojů.

Další informace o vlastnostech materiálů společnosti Stratasys a jejich využití ve velmi náročných, výrobních prostředích naleznete na stránkách jednotlivých materiálů AnteroDiran a ABS-ESD7.