Search
Close this search box.

Dva úspěšné semináře a představení různých technologií 3D tisku

Se začátkem školního roku již většina z nás vzpomíná na zážitky z dovolené jen ve svých myšlenkách a jsme plně nastartovaní zase v pracovním procesu. MCAE není výjimkou, a tak jste v září měli možnost navštívit dva naše semináře se zaměřením na různé technologie 3D tisku.

12. 9. 2019 pořádala společnost MCAE Systems v Praze na ČVUT seminář se zaměřením na trendy a novinky v oblasti 3D tisku. Přesto, že 3D tisk již řada společností plnohodnotně využívá, stále je v této oblasti co objevovat, aby aditivní výroba nebyla jen okrajovou metodou, ale napomáhala zkracovat dobu vývoje výrobků, optimalizovat výrobní procesy a ušetřit firmám peníze. A přesně tato témata byla součástí semináře, kde zástupci společnosti MCAE Systems představili nejnovější 3D tiskárny a zajímavé aplikace, ale také tiskový software a nové materiály, díky kterým je možné posunout hranice 3D tisku zase o kousek dál.

Kromě úvodního představení a nastínění vizí a trendů, dostali v dopoledním bloku prostor také naši zákazníci. Konkrétně své zkušenosti představila firma Dynex a ve dvou přednáškách také zástupci ČVUT v Praze. Firma Dynex je jedním z největších dodavatelů laboratorního vybavení v ČR a SR. 

DYNEX se zaměřuje na prodej přístrojů a diagnostik pro mikrobiologické, molekulárně biologické a imunobiologické laboratoře a používá technologii 3D tisku pro výrobu dílů v rámci vývoje, pro výrobu přípravků i mechanických dílů pro sériovou a malosériovou výrobu. Odpolední program pak zahrnoval prohlídku 3D tiskáren, modelů a samozřejmě byla také možnost pro další dotazy a sdílení zkušeností mezi návštěvníky.

O necelé dva týdny později, tedy 24. 9. 2019, jsme v našem ústředí v Kuřimi uvítali návštěvníky a představili možnosti kovového 3D tisku. To, že společnost MCAE Systems nabízí 3D tisk z kovových materiálů není žádnou novinkou. 3D tiskárna Studio System+ od americké firmy Desktop Metal v loňském roce zaslouženě získala Zlatou medaili 60. Mezinárodního strojírenského veletrhu a dostala se tak do povědomí veřejnosti. Co však nové je, že nyní již můžeme oficiálně představit kompletní systém včetně pračky, pece a softwaru. A proto navštívili zájemci náš technologický workshop, kde si v české premiéře celé zařízení prohlédli a dozvěděli se v několika přednáškách to nejzajímavější nejen o 3D tisku z kovu.

Dopolední program již tradičně zahrnoval přednášky, tedy představení firmy, nového technologického řešení pro 3D tisk z kovu od společnosti Desktop Metal, ale součástí byla i přednáška na téma profesionální 3D tiskárny pro tisk metodami FDM a PolyJet. Odpoledne probíhal praktický workshop včetně prohlídky 3D tiskáren a vystavených dílů.

Obě akce byly pro registrované zákazníky zdarma a my jim tímto děkujeme za hojnou účast, která potvrzuje zájem o tento obor a dodává nám energii do další práce.