Search
Close this search box.

Spolehlivý 3D tisk za rozumnou cenu? Je to snazší, než si myslíte.

Kdysi dávno nebylo na výběr. Většina 3D tiskáren byla velká a drahá, vyžadovala speciální prostředí a vysoce kvalifikované operátory. S příchodem levných stolních „hobby“ tiskáren, které nabídly kouzlo 3D tisku za nízkou cenu, se vše jednou provždy změnilo. Chcete-li však vytěžit z 3D tisku maximum, jako profesionál potřebujete tiskárnu, která splňuje nejen požadavek na rozumnou cenu, ale hlavně přináší kvalitu a výsledky. A to opakovaně.

Protypování 3D tiskem v kancelářiVždy budou na trhu levné 3D tiskárny. Jste však ochotni přistoupit na nižší výkon i výsledky, které získáte, když je cena vaším jediným nákupním kritériem? Pomůžou vám tyto tiskárny dosáhnout stanovených cílů jako je zkrácení doby uvedení výrobku na trh, růst vaší výroby i obchodu nebo poskytování studentům odpovídající kvalifikaci, která je vázána na aktuální potřeby průmyslu? My si to nemyslíme.

Nemusíte se bát, že nízká cena znamená nízký výkon. Můžete mít cenově dostupnou tiskárnu, která se velmi snadno používá a přináší profesionální výsledky. 3D tiskárna Stratasys F120 umožňuje tisk v průmyslové kvalitě v menším a levnějším řešení.

Spolehlivost

Model F120 navazuje na oceněnou platformu tiskáren řady F123 Series s prokázanými konzistentními a opakovatelnými výsledky a jednoduchým ovládáním typu „zapoj a tiskni“. Díky konstantnímu řízení teploty komory vycházejí díly z tiskárny přesně podle návrhu bez jakéhokoliv kroucení nebo deformací. Regulace teploty také znamená, že díly mohou být tištěny s hustou strukturou, takže mají podobné vlastnosti jako díly lisované či obrobené. Mohou být tedy funkčně testovány, aby byl ověřen původní návrh. Navíc, model F120 je zkonstruován z dílů průmyslové kvality (odolné komponenty řízení pohybu, velmi pevný ocelový rám a servomotory), takže je schopen hravě zvládat jednu tiskovou úlohu za druhou.

Přesnost

Přesnost je jedna z věcí, ve které 3D tiskárna F120 opravdu vyniká. Využívá desítky let dlouhou historii vývoje a zdokonalování technologie FDM, takže je schopna vyrábět díly s přesností +/- 0,2 mm na celý díl nebo +/- 0,002 mm/na 1 mm. S tiskárnou F120 se přesvědčíte, že tištěný díl bude přesně odpovídat rozměrům vašeho CAD modelu i při opakovaném tisku.

Tištěné díly jsou jen tak kvalitní, jak kvalitní jsou materiály, z nichž jsou vyrobeny. 3D tiskárna F120 používá materiály ABS-M30 a termoplast ASA. Tyto průmyslové materiály poskytují dostatečnou pevnost, odolnost a povrchovou kvalitu vyhovující potřebám 3D tisku, od prototypování až po výrobu. FDM tiskárny jsou optimalizovány na materiály Stratasys tak, aby fungovaly synergicky pro bezproblémové nanášení materiálu. Nejdůležitější je však podpůrný materiál SR30. Tento rozpustný materiál poskytuje úplnou svobodu designu, takže je možné vyrábět díly s vnitřními strukturami a složitými rysy. Podpůrný materiál se rozpouští ve vodním roztoku, bez nutnosti ručního zásahu.

Rychlost

Svou roli hraje také rychlost tisku. Režim tisku „rychlého návrhu“ (Fast Draft) u modelu F120 zhotoví díl až 4 x rychleji než ostatní stolní tiskárny. Takže neberte v úvahu pouze kupní cenu tiskárny. Rychlost tisku dílu, neúspěšné tiskové úlohy, výpadky, odstávky kvůli opravám, časová zpoždění, to vše zásadně vstupuje do hry. Rychlost tisku modelu F120, minimální doba obsluhy, spolehlivost a cenově dostupná pořizovací cena vám dohromady dávají ten nejlepší poměr výkonu a ceny.

Dostupnost

Kvalitní výsledky jsou skvělé, ale pokud jich dosahujete frustrujícím, časově náročným procesem, moc vás to nepotěší. F120 používá software GrabCAD Print, nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak se dostat od nativních CAD dat přímo k 3D tisku. Jakmile dokončíte CAD model, tisk spustíte jediným kliknutím. Výměna materiálu (jedné cívky za druhou) trvá pouze pár minut. Čistý a super tichý výkon tiskárny F120 je ideální pro kancelářské použití a také kdekoli, kde potřebujete mít rychlý a snadný přístup k vytištěným dílům.

Bezproblémový provoz

K dosažení vašich cílů potřebujete spolehlivé nástroje s bezproblémovým provozem. To je přesně úloha pro 3D tiskárnu Stratasys F120. Své tiskové úlohy můžete bez obav spustit přes noc. Tiskovou podložku zaplňte tolika díly, kolik potřebujete, ráno budete mít hotové výsledky přesně, jak jste chtěli. S kapacitou materiálu pro bezmála 250 hodin nepřetržitého provozu můžete bez doplnění tisknout jak několik prototypů, tak mnoho dílů v sériích. Ať jsou vaše požadavky jakékoli, F120 poskytne konzistentní a spolehlivé výsledky.

 

Následující obrázky ukazují srovnání mezi 3D tiskárnou F120 společnosti Stratasys a konkurenčními nízkonákladovými tiskárnami. První série fotografií porovnává výtisk sacího kanálu. Všimněte si přesnosti dílu technologie FDM od Stratasysu. Druhým příkladem je komplexní planetární systém, který je vytištěn v jednom kuse bez nutnosti montáže. V tomto případě je pro úspěšný tisk tohoto dílu zásadní rozpustná podpora. Zelený díl vlevo byl vytištěn pomocí technologie F120. Vpravo je stejný díl vytištěný na nízkonákladovém systému, ovšem s neúspěšnými výsledky.