Search
Close this search box.

Nový 3D optický skener GOM Scan 1

Náš dlouholetý partner, společnost GOM, představila nový kompaktní 3D optický skener GOM Scan 1. Jedná se o první skener z dílny GOM a ZEISS. Novinka GOM Scan 1 otevírá nové oblasti aplikací. Průmyslové standardy, jako je stereo a Blue Light technologie či projekce pruhů světla. Přečtěte si, co vše GOM Scan 1 dokáže.

Lehký, mobilní a snadno použitelný

GOM Scan 1 s hmotností pouhých 2,5 kg se vyznačuje kompaktním tvarem, robustním designem a ověřenou technologií. Snadno se ovládá a je doporučován na jednoduché a rychlé měření malých a středních dílů, a to i ve stísněných prostorech (např. interiér auta). Pro samotné skenování dílů využívá projekce pruhů a modrého světla. Pro efektivnější měření menších dílů lze připojit řízený rotační stůl.

Přesnost v různých světelných podmínkách

S předinstalovaným softwarem ZEISS INSPECT se můžete spolehnout na vysoce kvalitní data. Na takto přesných datech můžete stavět – a rychle je využívat pro další práci. Díky tomu, že skener pracuje s úzkopásmovým modrým světlem (technologie Blue Light), lze rušivé okolní světlo během skenování eliminovat. Pomocí výkonného světelného zdroje tak lze dosáhnout požadovaného výsledku za velice krátkou dobu měření. Díky principu stereokamery skener rozpozná měnící se okolní podmínky během provozu a může tyto změny kompenzovat. 

Vyberte si měřicí objem

Různé aplikace mají různé požadavky. GOM Scan 1 je k dispozici ve třech variantách, s měřicími objemy MV 100, MV 200 a MV 400. U všech třech typů se můžete spolehnout na vysoce přesné měření malých a středních dílů s přesností v setinách milimetrů. Tyto měřicí objemy lze také v rámci jednoho projektu kombinovat, tzn. větší plochy nasnímat pomocí skeneru s velkým měřicím objemem MV400 a detaily pak naskenovat skenerem MV 100 nebo V 200. Výměna nevyžaduje kalibraci a je velmi rychlá a snadná.

Nový GOM Scan 1 s ZEISS INSPECT lze použít k podpoře 3D tisku, 3D modelování dílů a reverzního inženýrství (k výrobě náhradních dílů). Ať už máte jakýkoli nápad, GOM Scan 1 splňuje ty nejpřísnější profesionální a průmyslové standardy. A navíc, vše jednoduše zabalíte a snadno převezete.

Kompletní informace naleznete na produktové stránce – GOM Scan 1.