Search
Close this search box.

Nová 3D tiskárna J826 zpřístupňuje plnobarevný 3D tisk menším firmám

Náš dlouholetý partner, společnost Stratasys, představila novou 3D tiskárnu J826™ určenou pro produktové designéry, modeláře a podniky s požadavky na střední objem výroby. Cílem je zpřístupnit plnobarevný 3D tisk PANTONE širšímu okruhu uživatelů a umožnit jim vytvářet dokonale realistické prototypy, které svým vzhledem a dojmem odpovídají koncovému produktu.

Co nejúčelněji propojit funkční a estetickou stránku navrhovaného předmětu je základním cílem každého konstruktéra. Design a kreativita nemají žádné limity. Nejnovější 3D tiskárna J826 zjednodušuje celý proces navrhování, zeefektivňuje pracovní postupy a šetří týdny času při vývojové a technologické přípravě. Umožňuje designérům věnovat se důležitějším věcem – vylepšováním, prototypováním a navrhováním nejlepší možné varianty nového produktu.

Plnobarevná 3D tiskárna J826, třetí člen řady J8, která již zahrnuje J835 a J850, používá stejnou vyzkoušenou technologii PolyJet, ale menší stavební prostor 255 mm x 252 mm x 200 mm. Je tak přibližně o polovinu levnější než tiskárna J850 a stává se mnohem dostupnější pro uživatele menších firem. Stejně jako ostatní tiskárny řady J8 poskytuje široký výběr barev dle vzorníku PANTONE a použití řady textur i povrchů, což dovoluje tisknout díly různé tvrdosti a v celé škále průhlednosti v rámci jedné tiskové úlohy.

 Díky kapacitě sedmi zásobníků mohou také uživatelé založit více materiálů najednou a vyhnout se prostojům spojených s jejich výměnou. J826 je plně podporována softwarem GrabCAD Print™, který umožňuje hladký import běžných CAD formátů, jako je např. Solidworks.

J826 je ideální pro menší firmy podnikající v oblasti automobilového průmyslu, spotřebního zboží a elektroniky, velmi vhodná je také pro univerzity a výzkumné ústavy pracujících na vývojových projektech (např. pro vývoj pokročilých chirurgických a lékařských nástrojů).