Search
Close this search box.

MCAE Systems na putovní výstavě Czech Industry Photo

Srdečně vás zveme na unikátní putovní fotovýstavu Czech Industry Photo, která odhaluje potenciál a skryté krásy českého průmyslu v rámci rozmanitých odvětví a propojuje techniku s uměním.

Na jednom z panelů se nachází i naše prezentace plně barevného a multimateriálového 3D tisku.

Konkrétní využití tohoto typu 3D tisku vás možná překvapí – digitalizovali jsme ikonický dvoumístný vůz Škoda Sport, typ 966 z roku 1949 a vytvořili jsme jeho věrnou zmenšeninu. Na modelu kombinujeme různé syté barvy, průhledné součásti a pružné materiály – to vše díky technologii Polyjet a 3D tiskárně Stratasys J55 Prime. Umíme připravit plně realistické modely, jediným limitem designu se tak stává vaše fantazie.

Přijďte se podívat i na ostatní zajímavé fotografie. Výstava je k vidění v Brně na Malinovského náměstí u Mahenova divadla, od 21. prosince 2023 do 10. ledna 2024.

REALISTICKÝ DESIGN BEZ LIMITŮ

Popusťte uzdu fantazii a navrhujte plně realistické modely zcela bez limitů. 3D tiskárna Stratasys J55 s technologií PolyJet přináší do oblasti 3D tisku realistických modelů revoluční možnosti. Její schopnost tisknout s vysokou přesností a detailem umožňuje dosáhnout věrného ztvárnění struktur a povrchů, které byly dříve považováno za nereálné. Tato technologie posouvá designové možnosti díky široké škále materiálů a barevného spektra, což vytváří komplexní modely s jedinečnými vizuálními efekty. 

Fotografie prezentuje využití 3D tisku při digitální archivaci ikonického dvoumístného roadsteru Škoda Sport, typ 966 z roku 1949. Data z projektu lze v budoucnu využít např. pro renovace či výrobu dílů. Celý projekt zahrnoval naskenování automobilu pro získání 3D dat a vytvoření objemového modelu pomocí reverzního inženýrství v CAD/CAM softwaru Tebis. Výsledný model si nakonec převzali specialisté na 3D tisk, aby vytvořili věrnou zmenšeninu na profesionální 3D tiskárně s technologií PolyJet. Toto zařízení umožňuje v rámci jedné tiskové úlohy multimateriálový a plně barevný 3D tisk, proto je zde vidět kombinace sytých barev, průhledných součástí a pružných materiálů.

Společnost MCAE Systems využívá digitální technologie jako je 3D tisk, 3D optické měření a CAD/CAM k posunu hranic inteligentní výroby napříč průmyslovými odvětvími, a to od prototypování až po automatizaci výrobních procesů. Stala se průkopníkem 3D tisku v České republice, který nabízí již od roku 1996, tedy téměř po dobu třiceti let. Její úzká spolupráce se světoznámou společností Stratasys umožňuje zákazníkům využívat špičkové technologie 3D tisku pro dosažení efektivního vývoje produktů a revolučního designu.