Search
Close this search box.

Jedinečná expozice MCAE Systems v pavilonu A přilákala tisíce veletržních návštěvníků

Na ploše 300 m2 našeho stánku byly k vidění nejen technické novinky, ale především praktické příklady využití 3D technologií ve strojírenských a jiných odvětvích. Ukázali jsme 3D tisk z kovu, rozšířenou realitu 3D měření v praxi i víceosé souvislé obrábění. Navíc, všechny technologie jsme jako jedni z mála vystavovatelů předváděli živě.

Komplexní přehled inovativních technologií, jako je aditivní výroba (3D tisk), 3D optické měření a CAD/CAM, jsme přehledně zakomponovali do architektury stánku. Vyznačenou cestou mohl každý návštěvník pohodlně projít od jedné oblasti k druhé.

Důležitou součástí byly konkrétní aplikace, které potvrzovaly, jak se dá pomocí 3D technologií zkrátit čas vývoje, zefektivnit výroba i snížit náklady.

Nechyběly přehledné informace a videa, u sekce 3D tisku pak zaujaly výstavky nejrůznějších modelů a dílů zhotovených aditivními metodami – FDM, PolyJet i BMD (3D tisk z kovu).

Přehled hlavních prezentací MCAE Systems:

Expozici doplňovalo mnoho dalších zajímavostí, např. živá ukázka 5osého ořezu termoplastového krytu opěrky sedadla, tedy reálného dílu z oblasti dopravního průmyslu, robotem KUKA (programováno v SW Tebis, s využitím digitálního dvojčete robotického pracoviště) či PANTONE stěna prezentující barevné možnosti 3D tiskárny Stratasys J750. Ta je prvním zařízením, kde pomocí jednoduchého pracovního postupu mohou být barvy Stratasys modelu CMYK přizpůsobeny 1970 tisknutelným barvám PANTONE, základnímu vzorníku Solid Coated a vzorníku odstínů pleti – SkinTones™. Díky tomu je možné snížit čas i náklady a zajistit vynikající věrnost barev. V oblasti 3D měření jsme ukázali univerzální optický systém ARAMIS SRX i průmyslovou počítačovou tomografii GOM CT. Další doplňující prezentovanou technologií bylo např. vakuové lití do silikonových forem pro malosériovou výrobu (silikonová forma, master model, odlitek).

Fórum aditivní výroby

MCAE Systems byla již tradičně generálním partnerem konference Fórum aditivní výroby, která představila trendy a zkušenosti z oblasti 3D tisku kovů a plastů. Akce se konala v rámci MSV dne 8. října 2019 (pavilon E). Součástí celodenního nabitého programu byly přednášky našich obchodních partnerů za 3D tisk, tedy společností Stratasys a Desktop Metal, i prezentace tiskáren DM Studio System a MakerBot Method ve foyer.