3D měřicí systémy

Německá firma GOM (Gesellschaft für Optische Messtechnik) vyvíjí, vyrábí a prodává optické měřicí systémy určené pro 3D měření tvaru objektů a deformací komponent. Měřicí systémy jsou založeny na technologii zpracování digitálního obrazu a jsou využívány např. ve vývoji, při kontrole kvality výroby nebo při testech materiálů a komponent.

3D skenery

Data z měřicích systémů GOM jsou neocenitelným nástrojem pro kontrolu kvality v moderním vývoji výrobků a v celém řetězci výrobního procesu. Systémy GOM využívají po celém světě nejen firmy z automobilového průmyslu, letectví a kosmonautiky včetně jejich dodavatelů, ale také různé firmy v oblasti spotřebního průmyslu a vývoje.

Automatizace

ATOS ScanBox a GOM ScanCobot jsou 3D optické měřicí zařízení pro plně automatizovanou 3D digitalizaci a inspekci. Kombinuje optimalizované průmyslové komponenty, mobilitu a maximální bezpečnost v jednom zařízení. Toto řešení umožňuje efektivní kontrolu kvality výroby přímo ve výrobním prostředí.

Deformační systémy

Nové metody zkoumání materiálových vlastností pomocí deformačních systémů přinášejí nejen úsporu času a mnohdy i financí, ale hlavně otevírají nové možnosti přístupu k řešení problému.

Výpočetní tomografie

Produktová řada ZEISS METROTOM nabízí spolehlivou CT technologii pro oblast kontroly kvality již dvanáct let. Třetí generace systému počítačové tomografie ZEISS METROTOM 1500 poskytuje nejlepší důkaz, že pokročilá a spolehlivá rentgenová technologie již není pouze vizí budoucnosti.

Software

GOM je předním výrobcem 3D optických měřicích systémů, ke kterým současně nabízí vlastní výkonný software. Základní koncept softwaru reaguje na široké spektrum požadavků zákazníků od výrobního procesu až po kontrolu kvality. Všechna softwarová řešení jsou dodávána jako součást průmyslových měřicích systémů GOM, některý software může být dodán také samostatně.

mcae logo bila

Inovativní 3D technologie

Již více než 25 let jsme partnerem všude tam, kde je potřeba vyvíjet, konstruovat, tvořit, měřit, testovat a vyrábět. Pomocí 3D technologií umožňujeme dělat věci jinak, nově, efektivně a úsporně.