3D měřicí systémy

Německá firma GOM (Gesellschaft für Optische Messtechnik) vyvíjí, vyrábí a prodává optické měřicí systémy určené pro 3D měření tvaru objektů a deformací komponent. Měřicí systémy jsou založeny na technologii zpracování digitálního obrazu a jsou využívány např. ve vývoji, při kontrole kvality výroby nebo při testech materiálů a komponent.

3D skenery

Data z měřicích systémů GOM jsou neocenitelným nástrojem pro kontrolu kvality v moderním vývoji výrobků a v celém řetězci výrobního procesu. Systémy GOM využívají po celém světě nejen firmy z automobilového průmyslu, letectví a kosmonautiky včetně jejich dodavatelů, ale také různé firmy v oblasti spotřebního průmyslu a vývoje.

Deformační systémy

Nové metody zkoumání materiálových vlastností pomocí deformačních systémů přinášejí nejen úsporu času a mnohdy i financí, ale hlavně otevírají nové možnosti přístupu k řešení problému.

Automatizace

ATOS ScanBox je 3D optické měřicí zařízení pro plně automatizovanou 3D digitalizaci a inspekci. Kombinuje optimalizované průmyslové komponenty, mobilitu a maximální bezpečnost v jednom zařízení. Toto řešení umožňuje efektivní kontrolu kvality výroby přímo ve výrobním prostředí.

Software

GOM je předním výrobcem 3D optických měřicích systémů, ke kterým současně nabízí vlastní výkonný software. Základní koncept softwaru reaguje na široké spektrum požadavků zákazníků od výrobního procesu až po kontrolu kvality. Všechna softwarová řešení jsou dodávána jako součást průmyslových měřicích systémů GOM, některý software může být dodán také samostatně.

mcae kostka

MCAE Systems

3D technologie v kostce

Již více než 25 let jsme partnerem všude tam, kde je potřeba vyvíjet, konstruovat, tvořit, měřit, testovat a vyrábět. Pomocí 3D technologií umožňujeme dělat věci jinak, nově, efektivně a úsporně.