Search
Close this search box.

3D tisk a aditivní výroba

FFF

Technologie FFF (Fused Filament Fabrication), založená na nanášení materiálu v tenkých vrstvách, je jednou z nejrozšířenějších technologií 3D tisku vůbec díky nízkým nákladům, krátkým dodacím lhůtám a minimálnímu množství odpadu. Tisková hlava si přebírá materiál z cívky, následně jej nataví a nanáší na stavební podložku. Technologie používá plastové polymery, které mohou kombinovat i vlákna kovu, skla a dalších materiálů. Kromě malosériové výroby prototypů nabízí technologie využití ve vzdělávání i díky svému jednoduše ovladatelnému hardwaru.

Funkční díly

Ideální technologie pro prototypování a kusovou výrobu

Výběr materiálů

Široké portfolio dostupných materiálů pro nejrůznější použití

Intuitivní ovládání

Uživatelsky přívětivé ovládání a jednoduchá obsluha

Univerzální řešení

pro vizualizaci a testování ve zdravotnictví, architektuře i vzdělávání

3D tiskárny FFF

3D tiskárny FFF (Fused Filament Fabrication) nabízí vynikající všestrannost při vytváření koncepčních modelů a prototypů. Díky nim můžete snadno a rychle vytvářet věrně vypadající objekty i složité modely ve vysokém rozlišení s hladkým povrchem. Tyto tiskárny jsou ideálním nástrojem pro širokou řadu použití, od designu a vzorových prototypů přes modely pro vzdělávání, architekturu až po spotřební produkty, výtvarné umění nebo zábavní průmysl.

FFF materiály

Technologie FFF pracuje s širokým portfoliem termoplastů průmyslové kvality a umožňuje konstruování pevných, trvanlivých a rozměrově přesných dílů. FFF tiskárny dokážou vyrobit díly z nejběžnějších termoplastů jako je např. PLA, Tough PLA, PETG, ABS ale i z kompozitních materiálů vyztužených uhlíkovým vláknem nebo například z nerezové oceli 17-4 PH.

3D tisk pomocí technologie FFF

Technologie FFF umožňuje vytvářet prototypy, funkční díly a modely s vysokým stupněm přesnosti a detailů. Tato technologie je široce využívána v průmyslu při výrobě prototypů pro testování designů, což zrychluje inovace a zlepšuje vývojové procesy. Díky relativně nízkým nákladům na zařízení a materiály se FFF 3D tisk stává atraktivní volbou pro malé firmy, výzkumné laboratoře i kreativní jednotlivce.

FFF 3D tisk najde uplatnění v mnoha odvětvích, včetně automobilového průmyslu, zdravotnictví, architektury, a dokonce i ve vzdělávání, kde umožňuje studentům a výzkumníkům vizualizovat a testovat své nápady ve fyzické podobě.

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

29

Let na trhu

2 300+

Zakázek ročně

19

Inovativních technologií

900+

Spokojených zákazníků