Search
Close this search box.

3D tisk a aditivní výroba

FDM

Technologie FDM (Fused Deposition Modeling) je metoda 3D tisku nanášením roztaveného materiálu v tenkých vrstvách. Princip FDM spočívá v tavení plastového vlákna uvnitř tiskové hlavy, která rozžhavené vlákno vytlačuje na podložku a pohybem v osách X a Y postupně nanáší tenkou vrstvu materiálu. Nejčastěji používanými materiály pro FDM jsou termoplasty nebo polykarbonáty, případně kompozitní materiály s různými přísadami.

Funkční díly

Ideální technologie pro prototypování a kusovou výrobu

Průmyslové materiály

Široké portfolio pevných a odolných certifikovaných materiálů

Ekonomicky výhodné

Ekonomicky efektivnější alternativa k CNC obrábění

Ověřené řešení

pro letecký, automobilový, výrobní, obranný, ropný a plynárenský průmysl

3D tiskárny FDM

3D tiskárny FDM (Fused Deposition Modeling) nabízí bezkonkurenční všestrannost při převedení CAD souborů do podoby pevných dílů. Tyto díly jsou dostatečně odolné, aby mohly být používány jako pokročilé koncepční modely, funkční prototypy, výrobní nástroje a díly pro koncové použití. Konstruktéři tak mohou vytvářet nejrůznější výrobky pouhým načtením jednotlivých souborů a volbou příslušných materiálů. To nezvládne žádný tradiční obráběcí proces.

FDM materiály

Technologie FDM pracuje s termoplasty průmyslové kvality a umožňuje konstruování pevných, trvanlivých a rozměrově stálých dílů s nejlepší přesností a opakovatelností mezi technologiemi 3D tisku. FDM tiskárny dokážou vyrobit díly z nejběžnějších termoplastů jako je např. ASA a ABS, ale také ze speciálních termoplastů, jako jsou uhlíková vlákna, termoplastický polyuretan a materiály na bázi PEKK. Tato široká škála materiálů FDM umožňuje širokou škálu aplikací, které zahrnují výrobu nástrojů, prototypování a výrobu dílů.

3D tisk pomocí technologie FDM

Výhodou technologie FDM je kusová nebo malosériová výroba funkčních prototypů i pevných a odolných koncových dílů. Krátké dodací lhůty, nízké náklady, minimální množství odpadového materiálu a všestrannost výroby, to vše dělá z FDM nejrozšířenější technologii 3D tisku na trhu.

FDM 3D tiskárny zlepšují plynulost procesu od návrhu až po výrobu, snižují náklady a odstraňují tradiční překážky, na které výrobci narážejí. S FDM technologií mohou konstruktéři vytvořit návrh a ten stejný den ho otestovat. Průmyslové podniky mohou zkrátit dodací lhůty a snížit náklady, vylepšovat své produkty a rychleji je uvádět na trh. Průlomové návrhy, inovace procesů, včasná výroba – technologie FDM dokáže zrealizovat vše, co si jen lze představit.

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

29

Let na trhu

2 300+

Zakázek ročně

19

Inovativních technologií

900+

Spokojených zákazníků