Search
Close this search box.

Robotický brusný nástavec vytiskla 3D tiskárna MakerBot

Robotický brusný nástavec se dvěma různými hrubostmi byl navržen inženýry společnosti All Axis a vyroben interně za méně než dva týdny pomocí 3D tiskárny MakerBot METHOD X z pevného a odolného materiálu ABS. Robotická bruska automatizuje časově náročné operace ručního broušení hliníku, což pomáhá efektivnějšímu provozu dílny tím, že uvolní personál pro další úkoly. Bruska má dvě strany s podložkami o různé hrubosti a připojení pro vysavač k odstranění nečistot.

Klíčové poznatky

O společnosti all axis

All Axis Robotics je strojírna se sídlem v Dallasu v Texasu a lídr v oblasti zakázkových robotických řešení na klíč pro další dílny a výrobní závody, které mají automatizovanou obsluhu strojů. Zákazníci využívají odborné znalosti strojních a výrobních inženýrů společnosti All Axis Robotics, aby zefektivnili své výrobní operace pomocí robotických ramen s vlastními koncovými prvky, např. pro obsluhu CNC strojů, automatické broušení dílů a obsluhu ohraňovacích lisů.

Robotická bruska

Velikost
Objem
Od cad dat k dílu
Cena dílu
Tisk
Modelový materiál
Podpůrný materiál

170 × 151 × 137 mm
410 cm3
66h 15m
110 USD
METHOD X
MakerBot ABS
Stratasys® SR-30

roboticka bruska vektor

Procesy v All Axis

Tým inženýrů ze společnosti All Axis použil 3D tiskárnu METHOD X k výrobě zakázkových nástrojů. Vytvoření 3D modelu zabralo přibližně 10 minut pracovního času a stálo 110 USD na provozních nákladech – ve srovnání s 24 hodinami pracovního času a 3600 USD provozních nákladů při použití vlastního CNC stroje.

Tato schopnost vytvářet pro zákazníky řešení na míru, v kombinaci s krátkým časem zpracování, pomohla společnosti All Axis získat výhodu oproti konkurenci. Dnes stále více výrobních závodů upgraduje nové i starší vybavení, aby vyhovělo rostoucím požadavkům průmyslu 4.0 a moderního globálního trhu. Proto je o takové služby na trhu zájem.

All Axis a MakerBot Method

Díky výrobě dílu prostřednictvím vlastní 3D tiskárny METHOD X se týmu podařilo eliminovat nežádoucí faktory typické pro tradiční výrobní procesy, včetně drahého strojního času a nákladů na materiál. Tím, že konstruktéři přistoupili k návrhu dílu optikou aditivní výroby volných tvarů, dokázali navrhnout 3D model prvku, u kterého nebyla nutná montáž, typická pro tradiční výrobní procesy.

Schopnost tisknout s rozpustnými podporami Stratasys® SR-30 umožnila konstruktérům navrhnout brusku jako jeden komplexní díl, který by nebylo možné vyrobit strojově. Rozměrová přesnost tiskárny METHOD zajistila, že díl na první pokus dokonale pasoval s ramenem robota. Použitím materiálu ABS průmyslové kvality tištěného ve vyhřívané komoře bylo dosaženo velmi pevného a odolného nástroje, který je vyroben tak, aby vydržel.