Search
Close this search box.

Nejsofistikovanější průmyslová FDM 3D tiskárna na trhu - Stratasys F3300

Vyvinuta pro výrobu vynikajícími inovátory FDM

Společnost Stratasys, lídr v oblasti polymerového 3D tisku a aditivní výroby, představil svou novou 3D tiskárnu F3300 s technologií Fused Deposition Modeling (FDM) na veletrhu Formnext, v německém Frankfurtu. Tato inovativní 3D tiskárna nabízí nepřekonatelnou hodnotu pro výrobní společnosti s nižší pracovní silou, díky maximalizované dostupnosti a vyšší kvalitě s celkovou výtěžností dílů.

3D tiskárna F3300 je nejkomplexnější průmyslová 3D tiskárna na trhu. Její konstrukce a pokročilé funkce změní způsob využívání aditivního výroby ve velmi náročných odvětvích, jako jsou letecký průmysl a automobilový průmysl, vojenský sektor a servisní kanceláře. Distribuce 3D tiskárny F3300 začne v prvním čtvrtletí roku 2024.

Stratasys F3300 - nejsofistikovanější průmyslová FDM 3D tiskárna na trhu

Přehrát video o nejsofistikovanější průmyslová 3D tiskárna na trhu

Mezi klíčové faktory, které umožňují více výrobních aplikací, patří:

  • Až 2× rychlejší tisk s navýšenou rychlostí pohybu, vyšší rychlostí tisku materiálu a automatickou kalibrací.
  • Vyšší kvalita výtisků a výtěžnost s až 25% zvýšenou přesností a opakovatelností výroby.
  • Maximální doba provozuschopnosti díky monitorování procesu 3D tisku, redundancí extruderu a intuitivnímu uživatelskému prostředí.
  • Nižší náklady s úsporami ve výši 25-45 % oproti jiným řešením Stratasys FDM.

Tento systém pro aditivní výrobu nové generace umožňuje zákazníkům škálovat výrobu a snižovat potřebu kompromisů mezi aditivními a tradičními výrobními systémy,“ uvedl Rich Garrity, vedoucí pracovní jednotky průmyslového sektoru společnosti Stratasys. „Rostoucí globální výzvy v oblasti dodavatelských řetězců, tradiční kapacitní omezení a komplexita aplikací klade na výrobu nesmírný tlak. 3D tiskárna Stratasys F3300 umožní zákazníkům urychlit vývoj produktů, umožní inovovat rychleji, překonávat výrobní výzvy, rychleji se dostat na trh a maximalizovat návratnost investic.“

3D tiskárna F3300 je nejnovějším členem do rodiny tiskáren Stratasys s technologií FDM, která zahrnuje modely F900, F770, F450mc a sérii F123. 3D tiskárna F3300 doplňuje tiskárnu F900 od společnosti Stratasys, která je známa pro svoji spolehlivost, velkou výrobní kapacitu a použití vysoce výkonných průmyslových materiálů.