Search
Close this search box.

Pokročilé prototypování ve společnosti Eden Europe

Společnost Eden Europe je jedním z nejmodernějších výrobců regálových systémů a in-store vybavení pro obchodní řetězce z celé Evropy. Nabídka jejich produktů zahrnuje běžné regálové systémy, ale také speciální prvky, či inovativní řešení, která umožňují zákazníkům řešit každodenní problémy v jejich provozu. S Eden Europe získáte víc než jen standardní regálový systém. Vyrobí vám na míru regály do supermarketů, hypemarketů, DIY obchodů, prodejen s elektronikou i kosmetikou. Výrobní závod sídlí v Adamově u Brna a umožňuje odsud obsluhovat zákazníky po celé Evropě.

Ačkoliv kooperace s MCAE vždy fungovala na jedničku, vlastní 3D tiskárna otevřela konstruktérům, designérům a především inovátorům nové možnosti. Samotný vývoj nových produktů se využitím vlastní tiskárny velmi výrazně zrychlil, neboť jakoukoliv myšlenku, nápad, inovaci a jejich funkčnost bylo možné otestovat a naživo „ohmatat“ prakticky na počkání v pohodlí kanceláře.

Volba vhodné 3D tiskárny

Firma Eden se rozhodla pro nákup kompaktní 3D tiskárny Stratasys Fortus 250mc, která umožňuje spolehlivou a flexibilní tvorbu modelů. Pomocí tiskárny Fortus 250mc je možné vytvářet odolné prototypy z průmyslového termoplastu ABSplus™. Tiskárna je řízena prostřednictvím softwaru Insight™ pro správu a zpracování úloh.

 

I začínající uživatelé mohou díky výchozímu nastavení snadno zpracovávat úlohy. Pokročilí uživatelé mohou kromě jiného měnit standardní parametry, které určují vzhled, pevnost a přesnost dílů, a také čas, výkonnost výroby a účinnost procesu modelování.

„Rozhlíželi jsme se po trhu a porovnávali různé nabídky, nicméně tiskárna Stratasys byla jasná volba. Hlavním argumentem pro nás byla kvalita, přesnost a rychlost tisku“ dodává Zbyněk Husák, Marmon Retail International Group President. „Za podstatný faktor jsme považovali také „pratelný“ podpůrný materiál, díky čemuž odpadá následná manuální práce, při níž může hrozit znehodnocení prototypů či nedostatečné očištění detailů. Dalším faktorem, proč jsme se rozhodli pro nákup tiskárny od MCAE, je blízkost sídla společnosti a výborná technická podpora. Navíc služby MCAE v rovině prototypování jsme využívali (a i nadále využíváme) pravidelně a to vždy se stoprocentní spokojeností.

Přínosy pořízení vlastní 3D tiskárny

Přínosy 3D tisku „in-house“

Profesionálové společnosti Eden využívají 3D tiskárnu od MCAE především při vytváření zcela nových produktů a jejich testování. 3D tisky jim umožňují posoudit vhodnost návrhů, odstranit případné nedokonalosti, a to vše ještě před první nákladnou hromadnou produkcí. Díky 3D tisku z vlastní tiskárny byla firma Eden schopna posílit konkurenceschopnost v oblasti inovací. Díky rychlým prototypům byli schopni flexibilně oslovit s nabídkou speciálních výrobků nové zákazníky. 3D prototypy se dokonce díky své kvalitě osvědčily natolik, že jeden z jejich zákazníků si je ponechal k dennímu užívání v prostorách svého obchodu ještě řadu měsíců po skončení pilotního testování.

3d tisk případová studie
Po celou dobu byli všichni překvapeni životností a odolností 3D tisku, přičemž prototypy byly v tomto případě nahrazeny až v době, kdy rozjeli masovou produkci nových produktů. To jim umožnilo vybudovat lepší vztah se zákazníkem a zároveň sesbírat více užitečných dat z terénu, které mohli využít pro další inovace.