Search
Close this search box.

Přidáváme se také!

Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého je další z řady významných zákazníků, kteří využívají naše technologie. Proto jsme se velice rádi zapojili do jejich výzvy, kterou šíří všude, kde je to jen možné, a obratem zahájili spolupráci při výrobě součástí pro ochranné štíty.

3d tisk ochranných štítů

Martin Šavel a Radovan Šmakal ze skupiny 3D dobrovolníci Olomouc navrhli originální design ochranného obličejového štítu s plexisklem. Odborníci z Univerzity Palackého, kteří se zabývají 3D tiskem, ihned zareagovali, nabídli pomoc a spustili společný 3D tisk. Na 3D tiskárně Stratasys F170, kterou již dříve zakoupili od naší společnosti, začali tisknout potřebné součásti ochranných štítů, jako jsou bradové části nebo čelenky.

3D tisk na jediné tiskárně však zdaleka nestačí. Proto fakulta ve své veřejné výzvě oslovila ostatní společnosti, aby se přidaly a pomohly vyrábět rychleji a ve větším. A my jsme samozřejmě mezi nimi.

Vzhledem k našim širokým možnostem jsme nabídli kapacity profesionálních 3D tiskáren – Fortus 450 a F900 od společnosti Stratasys. Upínky plexiskla tiskneme z materiálu ABS a ASA, protože se jedná o velmi kvalitní konstrukční termoplast s vynikající odolností. Vše se samozřejmě musí stihnout v co nejkratším možném čase, proto naši specialisté na 3D tisk tisknou „jako o závod“.

Štíty chrání celý obličej, včetně krku a okolí očí, a jsou tak daleko účinnější než brýle. Jedná se o zdokonalenou pomůcku pro nemocnice, které jsou stále bez tolik potřebných zásob. Přesto, že výroba začala teprve v pátek, první várka štítů putovala do fakultní nemocnice v Olomouci již v neděli večer. Díky sponzorům a dobrovolníkům je v plánu vyrobit více než 3 000 kusů, které budou snižovat riziko kontaktu s virem při péči o velmi infekční pacienty.