Search
Close this search box.

Nový design lahví od společnosti PepsiCo aneb klíčová role 3D tisku v procesu návrhu

Americká společnost PepsiCo se rozhodla přinést svým zákazníkům nový zážitek s upraveným vzhledem svých dvoulitrových nápojových lahví. Chtěli vytvořit funkční, esteticky atraktivní obal, který by nejenom pohodlně padl do ruky, ale také byl jedinečný pro nápoje PepsiCo.

Společnost PepsiCo zprvu čelila problému v podobě prezentace svých prototypů s nízkou realistickou věrností, což výrazně komplikovalo získání relevantní zpětné vazby. Bylo zapotřebí najít způsob, jak vytisknout prototypy v realistickém vzhledu – s přesnými barvami a průhledností.

3D tisk klíčem úspěchu

Klíčem k úspěchu pro firmu bylo nasazení 3D tiskárny Stratasys J55™ Prime s technologií PolyJet. Tato inovativní technologie umožnila rychlé a plně barevné iterace návrhů a přesné úpravy designu, kterých by jinak bylo velmi složité dosáhnout. Důležitým faktorem bylo také získání objektivní zpětné vazby během několika hodin. 3D tisk umožnil testování různých variant, což vedlo k dokonalé ergonomii a perfektnímu tvaru lahve.

Zavedení technologie PolyJet nejenže zrychlilo proces návrhu a uvedení produktů na trh, ale také snížilo celkové náklady. Umožňuje také konstrukčnímu týmu vyrábět vyfukovací formy s kvalitním povrchem, u kterých není díky vysokému rozlišení tisku potřeba následný postprocessing.

Technologie PolyJet představuje zásadní krok vpřed pro vývoj potravinářského průmyslu a otevírá zcela nové možnosti. Společnost PepsiCo, která je jedním z předních světových výrobců potravin a nápojů, se stala jasným důkazem, jak technologické inovace mohou zásadně ovlivnit průmyslový design a přinést nové zážitky spotřebitelům po celém světě.