Search
Close this search box.

Nová éra 3D tisku:

13 nových průmyslových materiálů a otevřená materiálová licence pro 3D tiskárny Stratasys

Společnost Stratasys, lídr v oblasti 3D tisku a aditivní výroby, se pustila do otevřenějšího přístupu k materiálům a představila třívrstvý materiálový ekosystém, který zahrnuje preferované materiály, ověřené materiály a otevřené materiály. 13 ověřených materiálů pro oblíbenou 3D tiskárnu Fortus 450mc s technologií FDM zahrnuje třídy od Covestro , Kimya a Victrex . Každý z těchto 13 validovaných materiálů prošel základním testováním spolehlivosti společností Stratasys.

Bylo také oznámeno, že software OpenAM™, včetně licence na použití otevřených materiálů, je nyní k dispozici pro 3D tiskárnu Fortus 450mc, což umožňuje tisk i s volně dostupnými materiály.

Společnost také s novým partnerem pro materiály Advanced Laser Materials (ALM) zpřístupnila dlouho očekávaný práškový materiál PA12 pro 3D tiskárnu Stratasys H350 s technologií SAF.

Podle slov generálního ředitele, Dr. Yoava Zeifa, investují výrobci polymerů do aditivní výroby více než kdy předtím a Stratasys chce, aby jeho zákazníci měli přístup k těmto inovacím co nejrychleji. Strategie firmy týkající se hybridních materiálů umožňuje přechod na aditivní výrobu v plné míře.

Nový partner pro aditivní výrobu: DI Labs spolupracuje na řešení OpenAM

DI Labs je společnost specializující se na aditivní výrobu, kterou vytvořili odborníci s vynikajícími technickými znalostmi v oblasti vývoje produktů. Díky svému rychlému růstu se stala ideálním globálním partnerem pro uvedení řešení OpenAM na trh a získala jeho první beta verzi.

Naše tiskárna Fortus 450mc nám poskytuje konzistentní a spolehlivé výsledky tisku, ale až doposud jsme byli omezeni materiály.“ uvedl CEO DI Labs Carl Douglass. „Jsme hrdí na to, že naši inženýři spolupracují přímo s vývojovým týmem společnosti Stratasys na vyladění této nové softwarové platformy a pomáhají optimalizovat proces tisku s materiály jako je PEKK, PEEK a dalšími. Software OpenAM nám umožní odemknout nekonečné možnosti použití aditivní výroby pro komplexní aplikace v letectví, medicíně, těžkém a automobilovém průmyslu.“ dodal Carl Douglass.

Rozšíření nabídky materiálů pro tiskárny FDM

Společnost Stratasys nyní spolupracuje s dodavateli materiálů Covestro, Kimya a Victrex, aby rozšířila nabídku svých ověřených materiálů pro FDM tiskárny, počínaje 3D tiskárnou Fortus 450. Toto partnerství umožní zákazníkům získat větší výběr spolehlivých materiálů.

Následující FDM materiály jsou nyní k dispozici k objednání:
  • VICTREX AM™ 200: speciálně vyvinutý filament na bázi PAEK pro výrobu dílů pro konečné použití v průmyslových odvětvích, kde jsou vysoké nároky na materiálové vlastnosti, jako jsou těžba ropy a plynu nebo letecký průmysl.
  • Covestro Addigy® PA6/66-GF20 FR LS: ohnivzdorný, kompozitní materiál se skelným vláknem, který splňuje evropskou normu pro protipožární ochranu EN45545 pro železniční aplikace. Pevnost a tuhost materiálu jsou podobné Nylonu 12CF.
  • Kimya PC-FR: nehořlavý polykarbonát, který splňuje požadavky EN45545 pro protipožární ochranu na železnici a je speciálně navržen pro koncové díly, včetně malosériové výroby a výroby náhradních dílů.
  • FDM HIPS: Cenově dostupný materiál s podobnými vlastnostmi jako ABS, ale s vyšší odolností proti nárazu. Určený pro všeobecné použití.
Kromě toho jsou nyní některé stávající materiály k dispozici v barvách jako validované materiály:
  • ULTEM 9085 Red, Dream Gray, White, Jana White, Gunship Gray, Aircraft Gray:
    vysoce tepelně odolný termoplast s certifikátem FST (plamen, kouř, toxicita) je nyní k dispozici v několika barvách, což otevírá více příležitostí pro tisk koncových dílů, kde je důležitá estetika, jako např. interiéry letadel nebo vlakových vozů.
  • PC Red, Black: polykarbonát s vysokou tepelnou odolností a životností pro funkční prototypy a nástrojové aplikace.
  • PCS-ABS Red: směs polykarbonátu a ABS polymerů poskytuje jak tepelnou odolnost, tak i vynikající mechanické vlastnosti pro tisk prototypových a koncových dílů.

Stratasys umožňuje využívat otevřené materiály u Fortus 450mc pomocí OpenAM

Uživatelé tiskáren Fortus 450mc mohou využívat přístup k otevřeným materiálům třetích stran prostřednictvím roční licence softwaru OpenAM, kterou nabízí společnost Stratasys. Software, používaný ve spojení s GrabCAD Print nebo Insight, umožňuje uživatelům kontrolu parametrů a nastavení tiskových úloh pro použití materiálů z otevřeného trhu nebo preferovaných materiálů společnosti Stratasys.

Společnost ALM jako první dodavatel materiálu PA12 pro tiskárnu Stratasys H350

Společnost Stratasys uzavřela smlouvu s firmou Advanced Laser Materials (ALM) jako dodavatelem materiálu PA12 pro tiskárnu Stratasys H350. Tento materiál je populární v průmyslovém 3D tisku pro výrobu průmyslových komponentů a prototypování díky jeho geometrické přesnosti, chemické odolnosti a tuhosti. Spolupráce s ALM umožní uživatelům 3D tiskáren od firmy Stratasys dosáhnout vysoké kvality tisku a budou schopni vytvářet si vlastní materiály pro specifické aplikace. Objednávky materiálu SAF PA12 budou dostupné před koncem roku.

Pro více informací o materiálech kontaktujte naše specialisty.