Search
Close this search box.

Nejobsáhlejší přehled novinek ze světa 3D technologií na MSV v Brně

Vážení obchodní přátelé, dovolte nám touto cestou poděkovat za návštěvu naší expozice na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, který je pro nás jednou z nejdůležitějších marketingových akcí roku. Vážíme si toho, že jste rozhodli nám věnovat svůj čas.
 
Jsme velmi rádi, že jsme mohli na praktických příkladech ukázat, jak výrazně 3D technologie přispívají inovacím téměř ve všech oblastech výroby. Na našem stánku jste si mohli prohlédnout rozšířenou realitu SuPAR, automatizované 3D optické měření, živou ukázku robotického obrábění za pomoci robota KUKA, CAD/CAM software Tebis 4.1 či už tradičně profesionální 3D tiskárny pro prototypování, design a výrobu.

Novinky z 3D tisku

Představili jsme hned několik nových zařízení pro aditivní výrobu.

  • 3D tiskárnu Stratasys H350založenou na práškové technologii SAF, určenou pro malosériovou výrobu koncových dílů.
  • Zařízení Origin Ones technologií programovatelné fotopolymerizace P3™, schopné vyrábět špičkové koncové díly s vynikající přesností a konzistencí.
  • Stereolitografický systém NEO, určený pro velkoformátový 3D tisk produkčních dílů s vynikající povrchovou úpravou.
  • Nové 3D tiskárny technologie polyjet pro oblast stomatologie a medicíny

Nový partner v oblasti postprocessingu

Rovněž jsme představili našeho nového partnera z oblasti následného zpracování 3D tištěných dílů. Společnost DyeMansion, která vyrábí kvalitní průmyslová zařízení pro postprocessing dílů vytištěných na 3D tiskárnách Stratasys H350, s jejichž pomocí je možné vylepšit povrchové vlastnosti dílů a jejich další využití napříč nejrůznějšími obory.

3D tisk z kovů

Na ploše stánku našeho partnera, společnosti Xact Metal, jste mohli vidět ukázku 3D tisku z kovů. Zastoupené zařízením XM200C, které nabízí uživatelům špičkovou kvalitu tisku díky kombinaci základních principů technologie spékání práškové vrstvy.

3D optické měření

  • Pro letošní ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu jsme v sekci optické digitalizace připravili ukázku zařízení pro automatizované skenování v sériové výrobě, GOM ScanCobot.
  • Profesionální vysokorychlostní skener ATOS 5, určený pro nejnáročnější metrologické aplikace z automobilového a leteckého průmyslu.
  • Osvědčené řešení pro měření a analýzu deformací povrchu testovaných objektů, systém ARAMIS.
  • Software SuPAR pro vizuální kontrolu dílů a součástí za pomoci rozšířené reality.

Reverse Engineering

Pro aplikace reverzního inženýrství jsme prezentovali mobilní skener GOM Scan 1. V kombinaci se softwarem Tebis 4.1 jde o ideální řešení například pro měření a vytváření duplikátů poškozených tvarových vložek pro vstřikovací formy a lisovací nástroje.

CAD/CAM

V úseku obrábění jste mohli vidět živou ukázku 5osého ořezu robotem KUKA, řízený CAD/CAM softwarem Tebis 4.1. Tento software dokáže kompletně simulovat a kontrolovat celý proces obrábění.

Fórum aditivní výroby

MCAE Systems je již tradičně generálním partnerem konference Fórum aditivní výroby, na které se každoročně prezentují svými přednáškami i praktickými ukázkami přední představitelé oblasti 3D tisku z České republiky i jejich zahraniční partneři.

Nestihli jste MSV? Nevadí, domluvte si s námi schůzku!

Tento výčet představuje jen několik novinek, které jste měli možnost v naší expozici vidět. Pokud jste naši největší přehlídku 3D technologií na MSV nestihli, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám je předvedeme přímo u nás v sídle firmy ​​​​​​v Kuřimi nebo na pobočce v Plazech u Mladé Boleslavi.

Ještě jednou děkujeme za vaši projevenou důvěru a těšíme se na naše další setkání.

Foto: Tomáš Trojan