Search
Close this search box.

MCAE Systems tiskne lehké ochranné štíty vlastní konstrukce

Již několik dnů se zapojujeme do všeobecného úsilí zabezpečit zdravotníkům účinnou ochranu proti nákaze koronavirem a na 3D tiskárnách tiskneme štíty, které rozvážíme do nemocnic v Brně i okolí. Zpočátku jsme při výrobě ochranných štítů využívali volně dostupné designy od různých návrhářů, brzy jsme si však vytvořili naši vlastní konstrukci, která je lehčí a rychleji vyrobitelná.

3d tisk ochranného štítu na obličej v praxi

Naši specialisté na 3D tisk navrhli a vyrobili originální ochranný štít pro pracovníky ve zdravotnictví. Postupnými úpravami konstrukce dosáhli nejen optimalizace spotřeby materiálu, ale i času samotného tisku. Rychlost tisku a počet vyrobených kusů je tak dnes výrazně vyšší.

Štíty tiskneme na všech našich 3D tiskárnách, kde používáme nejrůznější typy materiálů – od PLA a ASA až po speciální bio materiál ABS-M30i. Nonstop tiskne výkonný obr F900 s největším stavebním prostorem, profesionální 3D tiskárny řady F123 i malé stolní 3D tiskárny MakerBot Replicator, Method i Sketch.

Navíc, pozitivní zpětná vazba od sestřiček z Nemocnice Blansko mluví za vše: „Štíty jsou skvělé, lehké a při nasazení nejsou skoro znát.“ To dokazuje i fotografie přímo z nemocnice (tímto děkujeme za souhlas ke zveřejnění).

Napište nám!

STL model ochranného štítu od MCAE Systems poskytneme na vyžádání.

Výroba ochranných štítů od MCAE v číslech:

  • Štíty tiskneme na 3D tiskárnách Makerbot, Stratasys F120, F370, Fortus 450mc a 400mc.
  • Velký stavební prostor zařízení Stratasys F900 umožňuje zhotovit až 30 kusů, což vychází na 19 minut na jeden štít.
  • Na jeden štít se spotřebuje pouze 14,9 g materiálu, takže je velmi lehký.

 

Poděkování města Blansko za dodání štítů.