Search
Close this search box.

3D tiskárna Digital Anatomy přináší realistickou simulaci funkčních anatomických modelů

Stratasys uvádí 3D tiskárnu Digital Anatomy, která přináší realistickou simulaci funkčních anatomických modelů.

Nová 3D tiskárna J750™ Digital Anatomy™ společnosti Stratasys, má za úkol replikovat podobu, schopnost reakce a biomechaniku lidské anatomie na lékařských modelech. Tento tiskový systém zlepšuje připravenost chirurgů i jejich zaškolení a zároveň pomáhá rychleji uvádět na trh nové lékařské přístroje.

Dnes mají odborníci ve zdravotnictví na výběr uchované lidské či zvířecí orgány, případně tradiční modely nebo virtuální realitu přičemž všechny mají významná omezení. Na rozdíl od zvířecích modelů, které se pouze podobají anatomii člověka a mohou vyvolat etické obavy, nebo lidské modely zesnulých, které si nemohou udržet pocit živé tkáně a vyžadují kontrolované prostředí, 3D tiskárna Digital Anatomy simuluje skutečnou tkáňovou reakci a může být použita kdekoli bez specializovaných zařízení. Umožňuje také uživatelům zaměřit se na konkrétní patologie.

Nová 3D tiskárna již byla testována v několika organizacích. Například newyorské zdravotnické inovační centrum – Jacobsův institut se sídlem v Buffalu se zaměřuje na zrychlení vývoje zařízení pro vaskulární medicínu a testuje 3D tiskárnu Digital Anatomy, aby vytvořil klíčové vaskulární komponenty pro pokročilé testování a školení.

Ve spojení se samotnou 3D tiskárnou představuje Stratasys také tři nové materiály – TissueMatrix™, GelMatrix™ a BoneMatrix™ – používané k vytváření srdečních, cévních a ortopedických 3D tiskových aplikací. Navíc uvádí také prací zařízení „Blood Vessel Cleaning Station“, která odstraňuje podpůrný materiál z krevních cév vytištěných ve 3D.

Dá se očekávat, že nová 3D tiskárna Stratasys bude přijata především společnostmi, které vyrábí zdravotní zařízení a vyžadují nové způsoby, jak podpořit rychlejší přijetí nových technologií a postupů, a také akademická zdravotní centra, která jsou pod rostoucím tlakem, aby prováděla školení mimo operační sál, aby se minimalizovala rizika pacientů. Toto řešení také podporuje snahu o přechod od časově omezeného chirurgického výcviku k hodnocení, založeném na odborné způsobilosti.

Další informace o nové 3D tiskárně J750 Digital Anatomy a o tom, jak 3D tisk mění zdravotní péči, naleznete na adrese 
https://www.stratasys.com/3d-printers/j735-j750.