Search
Close this search box.

Profesionální 3D skenery pro optické měření jsou ještě dostupnější

19. 11. 2020

Snadno ovladatelný systém pro automatizované 3D měření s využitím spolupracujícího robota ScanCobot, to je novinka od německé společnosti GOM, která se prostřednictvím MCAE Systems dostává na český trh.

Jednoduchý vstup do světa automatizace měření umožňuje GOM ScanCobot, mobilní měřicí zařízení kombinující přesný optický 3D skener ATOS Core nebo ATOS Q s kolaborativním robotem a motorizovaným rotačním stolem. ScanCobot na rozdíl od velkého a prostorově náročného ScanBoxu nemusí být při svém provozu za bezpečnostním oplocením, je speciálně navržen tak, aby spolupracoval s obsluhujícím personálem

Automatizované 3D měření s kolaborativním robotem

Mobilní GOM ScanCobot vyniká malým požadavkem na prostor a je ideální pro efektivní měření malých a středních dílů. Plánování měření, samotná digitalizace a vyhodnocení měření probíhají ve virtuální měřicí místnosti (VMR) výkonného softwaru ZEISS INSPECT Professional. GOM ScanCobot je cenově dostupné a snadno použitelné řešení pro automatizovanou optickou 3D metrologii, čímž metrologovi poskytuje více času na vyhodnocení dat a analýzu problémů.

Při metrologii ve výrobní dílně je důležité co nejrychleji identifikovat, analyzovat a eliminovat problémy s kvalitou. Mobilní měřicí zařízení GOM ScanCobot umožňuje rychlou a efektivní 3D inspekci různých dílů, a tím účinně podporuje proces vývoje produktu.

Automatická výuka umožňuje uživateli pracovat se systémem bez nutnosti specifických dovedností programování robotů. Pokud je aktivováno rozhraní tzv. kiosku, lze díly rychle měřit pomocí existujících šablon projektů, aniž by bylo nutné provádět úpravy. Protože uživatel již nemůže měnit měřicí programy a vyhodnocení, zvyšuje se spolehlivost procesu. Pomocí GOM ScanCobot lze měřicí  a inspekční úlohy snadno převést z virtuální měřicí místnosti na výrobu.

Více se o produktech GOM ScanCobot s ATOS Q nebo GOM ScanCobot s Core dozvíte na našich produktových stránkách.