Search
Close this search box.

Vrátili jsme sochu T. G. Masaryka na brněnské výstaviště

MCAE Systems společně s BVV pomohla zajistit odlití bronzové sochy T. G. Masaryka, která od 7. října 2019 zdobí prostor před rotundou pavilonu A na brněnském výstavišti.

Premiér Andrej Babiš, ministr zahraničí Tomáš Petříček, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministryně financí Alena Schillerová odhalili 7. října 2019 na brněnském výstavišti sochu Tomáše Garrigua Masaryka z dílny sochaře Otakara Španiela. Slavnostní akt proběhl v rámci zahájení 61. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu za přítomnosti několika desítek návštěvníků.

Odhalení sochy předcházely krátké projevy předních představitelů Jihomoravského kraje, BVV a MCAE Systems. Ředitel společnosti MCAE Systems Ing. Miloslav Drápela krátce připomněl zapojení naší firmy již v roce 2018 – naskenování historické podobizny v depozitáři Národního muzea (skener ATOS 5), online frézování sochy robotem na MSV 2018 (programování obráběcích strategií v SW Tebis), i finální úpravy sochařem Ladislavem Jezberou. „Je nám velkou ctí, že jsme se do tohoto projektu mohli zapojit.“ uvedl na závěr.

Dílo vzniklo skloubením nejmodernějších technologií z našeho portfolia a tradičních postupů (více ZDE). Socha, která v podobě sádrového modelu poprvé stála při otevření areálu výstaviště v roce 1928, se tak i díky MCAE Systems po 91 letech vrátila na své místo.