Search
Close this search box.

Pestrobarevný alegorický vůz zazáří v karnevalovém průvodu na Brasil Fest Brno

Latino vášeň v Brně – harmonie tance, hudby a velkolepé show!

Připravte se na neuvěřitelný zážitek plný latinskoamerických vibrací a vzrušení! Ve dnech 3. – 6. srpna 2023 se (nejen) na Zelném trhu v Brně koná již 4. ročník mezinárodního festivalu Brasil Fest Brno. Město bude zaplaveno energií brazilské kultury, přenášející se rytmy, taneční vášní a chutnými exotickými pochoutkami. Událost přinese nezapomenutelná vystoupení brazilských tanečníků, a navíc nejrůznější workshopy, kde si budete moci vyzkoušet tradiční hudební nástroje a osvojit si základy brazilských tanců.

A my, jako hrdí partneři letošního ročníku festivalu, jsme pro vás přichystali něco opravdu jedinečného – alegorický vůz zářící pestrobarevnými odstíny a unikátními dekoracemi. Karnevalový průvod vyráží v sobotu 5. srpna 2023 v 16 hodin z Moravského náměstí na náměstí Svobody, tak si jej rozhodně nenechte ujít!

A jak celý alegorický vůz vůbec vznikal?

Začali jsme tím, že jsme vybrali jedno z našich aut, na které jsme plánovali upevnit na míru vyrobenou konstrukci. Prvním krokem bylo 3D skenování a digitalizace, čímž jsme získali přesné rozměry a tvar auta. Na základě těchto naskenovaných dat jsme navrhli dřevěnou konstrukci a střešní úchyty, což sloužilo jako základ pro celý vůz.

Zhotovená konstrukce byla následně znovu naskenována a z těchto nově získaných dat byl v CAD/CAM softwaru Tebis 4.1 vytvořen 3D model, který jsme rozdělili na segmenty, které jsme pak vyfrézovali na našem robotickém pracovišti a nalepili na dřevěnou konstrukci, čímž vznikl přesně požadovaný tvar alegorického vozu.

Polystyrénový „obal“ vozu s frézovaným reliéfem však stále postrádal svůj pestrobarevný kabát. Proto přišlo na řadu umělecké dokončení – tedy finální obarvení typickými latinskoamerickými barvami, na jehož realizaci se podílelo mnoho našich nadšených pracovníků. Nemohli jsme zapomenout ani na střechu vozu. Tam jsme umístili umělecké sochy, postupně vytištěné na našich profesionálních 3D tiskárnách. Tyto umělecké prvky dodaly autu osobitý charakter a perfektně vystihují náš záměr vytvořit nepřehlédnutelný, zářivý a svěží alegorický vůz.

Pevně věříme, že si festival Brasil Fest Brno užijete a že vás náš alegorický vůz nadchne svou jedinečností!