Search
Close this search box.

Chybí vám náhradní díly? Vyrobíme vám je.

Zkolabovaly Vám dodavatelské řetězce? Nemáte náhradní díly, a z toho důvodu máte odstavenou výrobní linku, dopravní, zemědělskou, vojenskou, či jinou techniku? Nutně potřebujete kovovou, plastovou, či gumovou součástku, která je momentálně nedostupná, a výroba například vstřikovací formy by byla příliš drahá?

Obraťte se na nás. Naše zkušenosti a technologie, které jsme dosud používali pro výrobu funkčních prototypů, můžou Váš problém vyřešit.

Jsme schopni provést rekonstrukci dílu z jeho rozbitých fragmentů, nebo opotřebením znehodnocené součásti, chybějící fragmenty dokážeme doplnit. Konečný díl pak pro Vás můžeme vytisknout z kovu plastu i gumy.

V nabídce služeb máme také výrobu odlitků ve vakuové komoře z plastu a gumy a pro získání větší série kovových dílů můžeme odlít voskové modely metodu lití na vytavitelný model.

V případě, že můžete nahradit původní agregát novým od jiného výrobce, ať už se jedná o opravu či modernizaci, ale máte problém ho začlenit v rámci stávajícího zařízení, jsme schopni Vám naskenovat původní zařízení, a s pomocí reverzního inženýrství navrhnout vhodný adaptér.

3D SKENOVÁNÍ PRO DIGITÁLNÍ VÝROBU A REVERZNÍ INŽENÝRSTVÍ

Pomocí 3D digitalizace získáme z fyzického objektu digitální model. Tento model je základem pro vytvoření CAD modelu, který lze uložit do většiny používaných CAD formátů.

Použitím 3D skenerů dokážeme nejen přesně nasnímat reálný objekt pro účely reverzního inženýrství, ale i tzv. digitálně archivovat model. Data tak lze v budoucnu využít např. pro renovaci dílů nebo pro výrobu dalších modelů.

  • Rekonstrukce odladěných nástrojů a forem (lisovací, tvářecí a vstřikovací). Tyto modely pak slouží jako záloha při výrobě duplicitních nástrojů a při opravách poškozených nástrojů.
  • Rekonstrukce převzatých nástrojů a forem, u kterých neexistuje žádná dokumentace a u kterých v budoucnu bude probíhat servis nebo opravy.
  • Rekonstrukce havarovaných nástrojů, zdeformovaných a ulomených částí. Poškozené části lze provizorně spojit, naskenovat a provést rekonstrukci. Deformované oblasti je možné podle požadavků domodelovat nebo u symetrických dílů vytvořit chybějící tvar pomocí zrcadlení.
  • Rekonstrukce poškozených a rozbitých součástí z jakéhokoliv materiálu, domodelování přídavků pro obrábění a technologických nálitků na odlitcích atd.

3D TISK Z KOVŮ

Máme k dispozici tři technologie 3D tisku kovů, od prototypové výroby, až po produkční tisk s náklady srovnatelnými s tlakovým litím kovů. Nabízíme 3D tisk široké škály materiálů, včetně nerezové a nástrojové oceli, mědi atd. Zhotovíme Vám náhradní díly, funkční prototypy, montážní přípravky, výrobní nástroje i komplexní díly pro nízko objemovou výrobu.

3D TISK PLASTŮ METODOU FDM - RYCHLÁ VÝROBA FUNKČNÍCH SOUČÁSTÍ A PROTOTYPŮ

Díky našim plně profesionálním zařízením s vytápěnými komorami, jsme schopni tisknout plně pevné díly s rozměrovou a kvalitativní opakovatelností. Dokonale vyladěný proces tisku umožňuje pracovat s obtížně tisknutelnými materiály. (PEEK, kompozitní materiály s krátkým uhlíkovým vláknem) Kombinace profesionálních 3D tiskáren Stratasys s certifikovanými materiály umožňuje tisknout díly pevné, až do pevnosti hliníkové slitiny, odolné chemikáliím, kosmickému záření, vysokým teplotám, nehořlavé, samozhášivé, a v případě vystavení ohni, neprodukující jedovaté zplodiny.

3D TISK PLASTŮ METODOU PolyJet – DESIGNOVÉ PROTOTYPY A PRODUKTOVÝ DESIGN

Tato metoda 3D tisku umožňuje tisk naprosto realistických kopií produktů v barevné škále až 500 000 odstínů, průhledně a v případě potřeby i pružně, navíc v jedné tiskové úloze. Ve výrobě náhradních dílů, lze tuto metodu využít pro náhradu barevných krytů kontrolek, krytů ciferníků, tlačítek s popisem, pro jednotky kusů. Při potřebě vyrobit menší sérii, pak na výrobu přesných master modelů, pro vakuové lití.

VAKUOVÉ LITÍ

Metodou vakuového lití lze snadno a nenákladně vyrobit až 50 plastových, gumových dílů, které jsou k nerozeznání od dílů zhotovených konvenční sériovou výrobou (např. vstřikováním plastů gumy). Velmi rychle, jednodušší díly v řádu dní, se dostanete k hotovým součástkám. Díky technologii lití ve vakuové komoře, kdy ve vakuu dojde k odplynování materiálu, jsou díly velmi kvalitní, materiál je homogenní, guma se netrhá.

Námi používaná technologie vakuového lití do silikonových forem umožňuje uspořit až 90 % ceny a času při výrobě prototypových, nebo malosériových dílů. S touto technologií máme dlouholeté zkušenosti, které můžete využít.

Nabízíme výrobu prototypů i drobných sérií, věrně simulující ekvivalenty všech průmyslových plastů a elastických pryží (elastomerů), které jsou použitelné nejen jako ověřovací prototypy, ale také jako plnohodnotné finální díly přímo do výroby, pro opravy. Metoda je vhodná i pro výrobu voskových modelů a následné lití kovů, do skořepinových forem.

Hlavní výhody vakuového lití do silikonových forem:

  • Možnost odlití tvarově velmi složitých modelů, tenkostěnných modelů, modelů s negativními úkosy.
  • Věrné kopírování povrchu master modelu.
  • Výroba voskových modelů pro vytavitelné lití.
  • Rychlé získání konstrukčního dílu pro prezentace nových výrobků, ověření funkčnosti.
  • Nízká cena prototypu, náhradního dílu, v porovnání se vstřikováním plastů, gumy.

V současné situaci nabízíme naše služby krizové infrastruktuře, armádě a obrannému průmyslu. Po dohodě - pouze za náklady a v případě nutnosti - jsme schopni přednostně uvolnit výrobní kapacitu.