Search
Close this search box.

Vytiskli jsme 500 kusů srdíček pro Běh dobré vůle

Stejně jako minulý rok jsme se i letos vrhli do 3D tisku 500 kusů srdíček pro charitativní běh nadace Olgy Havlové, abychom tak podpořili dobrou věc a utužili sportovního ducha ve společnosti. Srdce z 3D tiskárny bude sloužit jako medaile pro každého zúčastněného závodníka.

Tisk 500 kusů srdíček, které budou sloužit jako ocenění pro závodníky, probíhal na profesionální 3D tiskárně Stratasys F900, která pracuje s technologií FDM. Tato 3D tiskárna se běžně využívá ve velkých výrobních závodech, převážně v automobilovém průmyslu, protože je ideální pro sériovou výrobu. Pro vytištění modelů používá čtrnáct skutečných termoplastů, zajišťujících odpovídající materiálové vlastnosti, biokompatibilitu, odolnost vůči teplu, chemikáliím, UV záření nebo elektrostatickou odolnost. Na výběr je z pěti různých výšek tisku stavební vrstvy, jejichž volba se projeví v nastavení detailů a rychlosti zpracování výtisku.

Po drobné úpravě 3D modelu se techničtí pracovníci rozhodli, že pro 3D tisk srdíček bude nejvhodnější použít materiál ASA. Tento tiskový materiál má vynikající mechanickou pevnost, UV stabilitu a ideálně kombinuje více barev, jako v tomto případě, kdy se použila kombinace bíle a červené. Jen v opačné variantě než v roce 2020. Díky dvěma zásobníkům je 3D tiskárna schopná nepřerušeného provozu. Takto velká série trofejí byla vytištěná během pár dnů, aby je měli organizátoři akce co nejdříve u sebe.

3. ročník tohoto charitativního závodu s názvem Běh dobré vůle se uskuteční 15. září v oboře Hvězda v Praze. Celý výtěžek ze startovného poputuje na podporu rodin, které se ocitli v tísnivé situaci. Závodu se mohou zúčastnit jednotlivci, rodiny s dětmi nebo i kolegové ze zaměstnání. Vybrat si můžete z několika délek – 4 x 2,5 km pro týmy, 5 km nebo 10 km. Takže se závodu můžu zúčastnit každý. Neváhejte a podpořte dobrou věc svou registrací. V letošním roce si můžete zvolit mezi klasickým nebo virtuálním zápisným. Virtuální startovné je určené pro ty, kteří se nemohou závodu zúčastnit, ale chtějí podpořit dobrou věc.

Více informací a registraci naleznete na stránkách Nadace Olgy Havlové.