Search
Close this search box.

Tiskneme 500 srdíček pro Běh dobré vůle

Ve zdravém těle zdravý duch! To si myslíme i my v MCAE Systems, a proto jsme rádi, že můžeme podpořit akci, která nejen utuží sportovního ducha, ale hlavně pomůže potřebným. 500 účastníků Běhu dobré vůle, který již podruhé pořádá Nadace Olgy Havlové, od nás dostane srdíčko vytištěné na profesionální 3D tiskárně.

Naším „úkolem“ bylo vytisknout 500 kusů upomínkových srdíček – jako symbolické ocenění pro závodníky. Pro tisk takového počtu kusů jsme zvolili nejvýkonnější 3D výrobní systém Stratasys F900, který se využívá především v oblasti automobilového průmyslu a je vhodný i pro sériovou výrobu. Tisk probíhal na třech zařízeních F900, které máme k dispozici, a to jak v sídle firmy v Kuřimi, tak na pobočce v Plazech u Mladé Boleslavi.

Nejvhodnějším materiálem pro zhotovení tohoto modelu byl materiál ASA, který se vyznačuje velkou mechanickou pevností, UV stabilitou a vysokou estetikou v kombinaci dvou barev – červené a bílé. Díky možnosti nepřerušovaného provozu jsme tiskli srdíčka i během noci nebo o víkendu, abychom je včas odevzdali organizátorům.

Výtěžek ze závodu bude věnován na podporu rodin v tísni, proto neváhejte a přidejte se k nám ve čtvrtek 10. září od 16 hodin v oboře Hvězda v Praze 6 (start závodu je v 18 hodin). Na 2,5km okruhu, který je veden po pískových zpevněných cestách v oboře, je možné běžet trať na 5 km, 10 km nebo štafetu. Běh dobré vůle je určen pro širokou běžeckou veřejnost, takže – stačí se jen zaregistrovat a běžet pro dobrou věc!