Search
Close this search box.

Novinky GOM 2020

Předního výrobce profesionální průmyslové techniky pro 3D optické měření není třeba zdlouhavě představovat, jedná se o našeho dlouholetého obchodního partnera, německou společnost GOM, se kterou spolupracujeme již od roku 1998. Ta navzdory koronavirové krizi představila během jara hned dvě zajímavé technologické novinky, které si zaslouží pozornost.

První novinkou je kompaktní skener ATOS Q, nejnovější přírůstek do rodiny skenerů ATOS určených pro nejnáročnější metrologické aplikace, druhou pak GOM ScanCobot, mobilní měřicí systém s kolaborativním robotem, který je vhodný pro měření a efektivní kontrolu kvality malých a středních dílů z různých materiálů, jako jsou plasty, kovy nebo odlitky.

ATOS Q

Skener ATOS Q plynule navazuje na řadu dvou vysokorychlostních skenerů ATOS 5 a 5X, které vynikají precizní optickou technologií, robustní konstrukcí a výkonným softwarem. ATOS Q tento úspěšný příběh doplňuje. Výsledkem je univerzální a kompaktní skener se skutečnou DNA ATOS.

ATOS Q je zkonstruován jako flexibilní 3D skener pro měření malých až středně velkých dílů a kontrolu kvality v různých průmyslových odvětvích. Je spolehlivý a všestranný, a proto se dokonale hodí pro složité úlohy měření. Lze jej použít jak pro manuální, tak pro poloautomatizované i plně automatizované měření (s ATOS ScanBox 4105).

GOM ScanCobot

Snadný vstup do světa automatizace měření umožňuje GOM ScanCobot, mobilní měřicí systém kombinující přesný optický skener ATOS Core s kolaborativním robotem (cobot) a motorizovaným rotačním stolem. ScanCobot na rozdíl od velkého a prostorově náročného ScanBoxu nemusí být „za plotem“, je speciálně navržen tak, aby spolupracoval s obsluhujícím personálem.

Mobilní GOM ScanCobot tedy vyniká malým požadavkem na prostor a je ideální pro efektivní měření malých a středních dílů. Plánování měření, samotná digitalizace a vyhodnocení měření probíhají ve virtuální měřicí místnosti (VMR) výkonného softwaru GOM Inspect Professional. GOM ScanCobot je cenově dostupné a snadno použitelné řešení pro automatizovanou optickou 3D metrologii, čímž metrologovi poskytuje více času na vyhodnocení dat a analýzu problémů.