Search
Close this search box.

MCAE Systems na MSV Nitra 2019

MCAE Systems se aktivně účastní všech nejdůležitějších veletrhů již od svého založení v roce 1995. 3D technologie, špičková zařízení i zajímavé aplikace jsou tak přístupné nejenom technikům a odborníkům, ale i široké veřejnosti.

Pro Mezinárodní strojírenský veletrh v Nitře, který se konal v termínu od 21. do 24. 5. 2019, jsme připravili žhavé novinky – novou stolní 3D tiskárnu MakerBot Method a nový 3D skener ATOS 5. Proto pojďme se ohlédnout, jaké to na této výstavě bylo.

Mezinárodní strojírenský veletrh v Nitře je jednou z významných událostí, kde se potkává komunita návštěvníků se zájmem o technologie. V naší expozici byla k i vidění novinka – 3D tiskárna MakerBot Method, která je 2× rychlejší než starší tiskárny této značky a to především díky dvěma tiskovým hlavám, které jste mohli vidět celý veletrh „stavět“. K vidění byly i modely, jejichž změna oproti předchozím tiskárnám MakerBot je ta, že mají rozpustný systém podpor.

Hlavním lákadlem naší expozice byla 3D tiskárna Studio System+ od americké firmy Desktop Metal, jež je určená pro 3D tisk z kovu v kancelářském prostředí. Společnost jí dělala 3D tiskárna F370 z řady Stratasys F123 Series, která pomáhá profesionálům s rychlou výrobou prototypů.

Oblast 3D optického měření zastupovalo zařízení ATOS 5 od společnosti GOM. Skener dokázal i přes ztížené světelné podmínky předvést, že zvládá perfektní přesnost v krátkém čase. Zařízení ATOS ScanPort zase předvedlo, že skenování a inspekce odlitků či plastových dílů pro něj není problém.

Pro CAD/CAM zaměřené návštěvníky byla k vidění hned dvě pracoviště – Reverse Engineering na kterém pracovník MCAE Systems ukazoval CAD model zadního křídla závodního vozu Lotus Evora 400 a pracoviště ProLeiS, které šetří čas díky efektivnímu plánování a řízení výroby.