Search
Close this search box.

MCAE na festivalu Sodomkovo Vysoké Mýto | 8. června 2019

Sodomkovo Vysoké Mýto je festival věnovaný vynikajícímu automobilovému designérovi a karosáři, vysokomýtskému rodákovi Josefu Sodomkovi. MCAE, jako hrdý podporovatel Regionálního Muzea ve Vysokém Mýtě, se již tradičně této akce zúčastňuje s cílem přiblížit široké veřejnosti (a zejména milovníkům veteránů) výhody a možnosti 3D technologií.

Naše prezentace s mottem I vašeho veterána převedeme do 3D zaujala už z dálky 1/3 modelem legendárního vozu Aero 50 Dynamik, který jsme již v minulosti vytvořili FDM metodou 3D tisku na 3D výrobním systému F900. Jako podklad pro výrobu posloužila velice kvalitní naskenovaná data ve formě polygonální sítě. Samotné 3D měření (systém TRITOP, skener ATOS Compact Scan) probíhalo přímo v expozici Sodomkovy karosárny v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě.

 

 

Díky MCAE Systems je geometrie tohoto významného historického automobilu digitálně archivována a lze ji využít jak pro renovaci dílů, tak pro výrobu zcela nové karoserie.

Prezentaci doplňovaly videa s vizualizací modelu vozu Dynamik, který se mění do polygonální sítě a zpět. Jako další zajímavost jsme ukázali vyfrézovaný model závodního auta Rivage (dráhy pro frézování byly vypočítány v CAD/CAM softwaru Tebis) a díly vytištěné technologií PolyJet (technologie pro přesný 3D tisk modelů nanášením fotopolymeru a jeho vytvrzováním UV zářením). A protože stánek jako každý rok navštívilo mnoho konstruktérů z různých firem, nechyběly informace o CAD/CAM softwaru Tebis i službách MCAE.

 

O festivalu
Nosným tématem každoročních setkávání je automobilismus a srazy autoveteránů s karosérií Sodomka. Každý ročník Sodomkova Vysokého Mýta je zaměřen na spolupráci vysokomýtské karosárny a konkrétní automobilky, na jejichž podvozcích vznikaly legendární karoserie Sodomka.