Search
Close this search box.

Kvalitní postprocessing pro 3D tisk? Jedině technologie DyeMansion!

Stále hledáme řešení, která by měla společnostem usnadnit jejich práci, tak aby mohly co nejefektněji využívat čas, náklady a provozovaná zařízení. Spolu s uvedením 3D tiskárny Stratasys H350 s technologií SAF jsme proto chtěli podpořit i finální úpravu výtisků. Prostřednictvím technologií od společnosti DyeMansion dokážeme nabídnout řešení pro bezkonkurenčně jednoduché čištění, povrchové úpravy a barvení modelů. Toto spojení přináší bezkonkurenční výhodu umožňující z 3D tisku dostat maximum.

"Budeme žít ve světě se špičkovými produkty, které jsou přizpůsobeny potřebám spotřebitelů a jsou vyráběny a dodávány udržitelným způsobem. Abychom dosáhli této vize, poskytujeme našim zákazníkům špičkové technologie pro každou 3D tiskovou koncovou aplikaci. Od dokonale padnoucích brýlí až po personalizované interiéry automobilů – díky naší technologii se produkty 3D tisku stávají součástí našeho každodenního života."

Úprava dílů postprocessingem má velký vliv na jejich další využití v praxi. Lze tak vylepšit jejich vlastnosti a získat větší uplatnění i v dalších oborech, které by jinak nebylo tak dostupné.

DyeMansion nabízí zařízení, která se dělí na tři hlavní činnosti – čištění dílů, povrchovou úpravu modelů a jejich barvení. Všechny tyto fáze na sebe navazují a zapadají do sebe. Pro každou činnost je určeno minimálně jedno zařízení. Společnost navíc své portfolio neustále vyvíjí a rozšiřuje. Velkým pozitivem společnosti DyeMansion je to, že disponuje certifikacemi jednotlivých technologických postupů, která aplikují ve svých zařízení.

Společnost MCAE Systems tak nyní poskytuje kompletní řešení v oblasti aditivní výroby (s nejširší nabídkou technologií 3D tisku) a následného postprocesingu, k čemuž přispívá právě i nedávno navázaná spolupráce s firmou DyeMansion. Poskytujeme profesionální řešení pro nejrůznější aplikace 3D tisku včetně koncových dílů a výrobků, u kterých jste si dosud aditivní výrobu neuměli představit.

Představení společného partnerství na MSV v Brně 2022

Přehled zařízení pro postprocessing

Powershot C

Průmyslový standard pro snadné a efektivní čištění dílů

Zařízení DyeMansion Powershot C je profesionální pískovací stanice, s pomocí které dosáhnete jemného a velice praktického vyčištění modelů vyrobených ve 3D tiskárně. Už žádné další ruční čištění a zdlouhavá manipulace, která vyžaduje lidskou činnost a zvyšuje míru zmetkovitosti. Powershot C nabízí ucelený proces čištění s profesionální kvalitou finálních modelů.

Powershot S

Špičkový systém pro vynikající povrchovou úpravou koncových dílů

DyeMansion Powershot S je automatizované zařízení, které postprocesingem upraví povrchové vlastnosti materiálu. Výtisky získají efektivnější vzhled, jemnější povrch a navíc budou i výrazně odolnější vůči opotřebení.

 

Powerfuse S

Ekologický a průmyslový systém leštění parami pro utěsněné povrchy

Hladké a velmi jemné povrchy vytištěných dílů zajistí automatizované vaporizační zařízení Powerfuse S. Vytištěné modely budou výrazně hladší, lesklejší a dokonce i výrazně odolnější vůči opotřebení.

 

DM 60

Přední řešení pro průmyslové barvení dílů z aditivní výroby

Barvení výtisků z 3D tiskárny dosud nebylo jednodušší. S automatizovaným zařízením DM 60 se výtisky jednoduše ponoří do barvicí lázně dle předem nastavených parametrů. Celý proces je plně automatizovaný a modely jsou tak vždy v přesně vybraném barevném odstínu.