Kvalitní postprocessing pro 3D tisk? Jedině technologie DyeMansion!

Stále hledáme řešení, která by měla společnostem usnadnit jejich práci, tak aby mohly co nejefektněji využívat čas, náklady a provozovaná zařízení. Spolu s uvedením 3D tiskárny Stratasys H350 s technologií SAF jsme proto chtěli podpořit i finální úpravu výtisků. Prostřednictvím technologií od společnosti DyeMansion dokážeme nabídnout řešení pro bezkonkurenčně jednoduché čištění, povrchové úpravy a barvení modelů. Toto spojení přináší bezkonkurenční výhodu umožňující z 3D tisku dostat maximum.

"Budeme žít ve světě se špičkovými produkty, které jsou přizpůsobeny potřebám spotřebitelů a jsou vyráběny a dodávány udržitelným způsobem. Abychom dosáhli této vize, poskytujeme našim zákazníkům špičkové technologie pro každou 3D tiskovou koncovou aplikaci. Od dokonale padnoucích brýlí až po personalizované interiéry automobilů – díky naší technologii se produkty 3D tisku stávají součástí našeho každodenního života."

Úprava dílů postprocessingem má velký vliv na jejich další využití v praxi. Lze tak vylepšit jejich vlastnosti a získat větší uplatnění i v dalších oborech, které by jinak nebylo tak dostupné.

DyeMansion nabízí zařízení, která se dělí na tři hlavní činnosti – čištění dílů, povrchovou úpravu modelů a jejich barvení. Všechny tyto fáze na sebe navazují a zapadají do sebe. Pro každou činnost je určeno minimálně jedno zařízení. Společnost navíc své portfolio neustále vyvíjí a rozšiřuje. Velkým pozitivem společnosti DyeMansion je to, že disponuje certifikacemi jednotlivých technologických postupů, která aplikují ve svých zařízení.

Společnost MCAE Systems tak nyní poskytuje kompletní řešení v oblasti aditivní výroby (s nejširší nabídkou technologií 3D tisku) a následného postprocesingu, k čemuž přispívá právě i nedávno navázaná spolupráce s firmou DyeMansion. Poskytujeme profesionální řešení pro nejrůznější aplikace 3D tisku včetně koncových dílů a výrobků, u kterých jste si dosud aditivní výrobu neuměli představit.

Představení společného partnerství na MSV v Brně 2022

Přehled zařízení pro postprocessing

Powershot C

Průmyslový standard pro snadné a efektivní čištění dílů

Zařízení DyeMansion Powershot C je profesionální pískovací stanice, s pomocí které dosáhnete jemného a velice praktického vyčištění modelů vyrobených ve 3D tiskárně. Už žádné další ruční čištění a zdlouhavá manipulace, která vyžaduje lidskou činnost a zvyšuje míru zmetkovitosti. Powershot C nabízí ucelený proces čištění s profesionální kvalitou finálních modelů.

Powershot S

Špičkový systém pro vynikající povrchovou úpravou koncových dílů

DyeMansion Powershot S je automatizované zařízení, které postprocesingem upraví povrchové vlastnosti materiálu. Výtisky získají efektivnější vzhled, jemnější povrch a navíc budou i výrazně odolnější vůči opotřebení.

 

Powerfuse S

Ekologický a průmyslový systém leštění parami pro utěsněné povrchy

Hladké a velmi jemné povrchy vytištěných dílů zajistí automatizované vaporizační zařízení Powerfuse S. Vytištěné modely budou výrazně hladší, lesklejší a dokonce i výrazně odolnější vůči opotřebení.

 

DM 60

Přední řešení pro průmyslové barvení dílů z aditivní výroby

Barvení výtisků z 3D tiskárny dosud nebylo jednodušší. S automatizovaným zařízením DM 60 se výtisky jednoduše ponoří do barvicí lázně dle předem nastavených parametrů. Celý proces je plně automatizovaný a modely jsou tak vždy v přesně vybraném barevném odstínu.